Terka333

Jaký foťák je lepší? Canon, Sony, nebo Nikon?

Jsem začátečnice a nevím, jaký foťák si mám vybrat. Prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
Hlada

Lepší foťák je ten, který má lepší parametry bez ohledu na to, kde byl vyrobený, což ostatně platí o jakémkoli zboží.
Pardon, ale nesnáším vymývání mozků a peněženek značkami.

Další odpovědi
ReHu

Záleží na konkrétním typu.
Obecně pro začátečníka bych volila Nikon.

Děda Louda

Nepíšeš, než co má uvažovaný foťák být lepší a na co.

mosoj

Ten vlastní.

Emefej

Je to úplně jedno, kup si ten, který se ti více líbí a který ti lépe padne do ruky.

VeRe1983

Záleží na tom, jestli chceš kompakt, kompakt s výměnným objektivem nebo zrcadlovku Jestli chceš reálně fotit, anebo jen tak cvakat na automat. Další věcí jsou peníze, které do toho hodláš investovat. Co se týče kompaktů tak já dlouho fotím na Samsung a jsem spokojený, teďka jsem si objednal Nikon. Uvažoval jsem ale o Sony. Canon vůbec.

marci1

Volila bych také Nikon. 🙂

anonym

nejlepší bude přečíst recenze. sám uvažuji o zrcadlovce do 12 tisíc a z původního Nikonu asi koupím Canon. ostatní značky jdou mimo

Agneta

Volila bych také Nikon. 🙂 :DDDDD

(Všechny tři – kromě ještě jiných – vlastním)

U dvouslabičných máš tu výhodu, že je můžeš snadněji vyslovit – představ si mít Haselblada nebo Panasonika…tří a víceslabičné, to by sis prostě nepamatovala:DDD

ReHu má pravdu :DDDD – můj Sony má třicetinásobný zoom, a ten Nikon jen třínásobný (Nikon Coolpix S 02), a je z těchto mojich třech foťáků nejlevnější, má ale výhodu – je nejmenší na světě (5 × 7 cm).
Takže když ReHu koukne do její skleněné koule…nestačím žasnout:DDD

Lamalam

Je to jedno. Jako začátečník žádný rozdíl nepoznáš.

Klaproth

Je to jedno. Pokud ti tady někdo doporučuje konkrétní značku, tak musí mít ohromné fotografické zkušenosti nebo jenom tak plácá.

Štoura

Od doby, kdy se objevily digitální foťáky za již obstojnou cenu a s rozlišením alespoň 4 M, jsem měl nejprve Nikon 4800 (pro služební potřeby), soukr. Nikon 8800 (ten je stále dobrý). Nyní jsem si pořídil Canon G16 a s tím moc spokojený nejsem. Teoreticky je o „mnoho lepší“ než ty předešlé, ale chybí mu pohotovost a pružnost při pořizování reportážních fotek, při těchto např. v režimu AUTO a blesk jsou fotky přesvícené, zaostří něco jiného, než je focený objekt, .. . Pokud je čas vše optimálně nastavit, tak jsou výsledky vynikající. V každém případě bych volil

  • pro začátečníka kompakt
  • velké rozlišení v tomto případě není taky nutné, mě vždy úplně stačilo 8M
  • optický zoom ca. 6 až 10× úplně stačí, digitální raději nepoužívat
  • výborná je OPTICKÁ stabilizace obrazu, to se vyplatí
  • v každém případku doporučuji Nikon !
  • je třeba přikoupit paměťové mediu, dobrou zkušenost mám s Kingston mikro

    SD HC Ultra 16 GB (je to spolehlivá a rychlá fleška, 30 MB/s) na dovču beru 2, je

    to lepší než jedna s kapacitou 32 GB, rychlejší zápis.

Podívám se ještě na jejich aktuální nabídku.
Zdraví Šťoura

Štoura

Ahoj Terko!
Podíval jsem se na nabídku kompaktů Nikonu. Doporučuji ti takový, abys ho mohla dat do kabelky, měl slušnou světelnost.
Dle mého názoru by pro začátek stačil jednoduchý Nikon coolpix S7000. Má slušné parametry, u internetového obchodu ALZA stojí 4.490,– Kč.
Pokud bys ale focení propadla a chtěla dělat i náročnější fotky, zdá se mi dobrý Nikon collpix S9900. Má už naklápěcí displ. a slušné parametry. Sojí trochu více, ale pro bude sloužit i zkušenému a náročnějšímu. ALZA ho má za 7.990,– Kč včetně paměti SD 8GB, to taky pro běžný počet fotek stačí.
Zdraví tě Šťoura.