Lenka___

jak vzniká gravitace?

jak se stalo že ve vesmíru vznikla gravitace která následně stáhla plyny a vytvořila první hvězdy?

Nejlepší odpověď
klumprt

Jak vzniká gravidita, to bych věděl, ale obávám se, že o vzniku gravitace se neví nic. Ani vědci nevědí.

Další odpovědi
arygnoc

gravitácia je VLASTNOSŤ hmoty.

radí sa medzi interakcie:
silná interakcia
slabá interakcia
elektromagnetická interakcia
gravitačná interakcia

(to sú základné interakcie, existujú i ďalšie).

interakcie vznikli SÚČASNE s hmotou – jedno bez druhého neexistuje.
je to najslabší druh interakcie.

;-Q

vysvetlivky:

interakcia:
vzájomné pôsobenie dvoch alebo viacerých činiteľov.
vo fyzike proces, pri ktorom dochádza ku prenosu energie a hybnosti (a ďaľších fyzikálnych veličín, ktoré v konečnom dôsledku vedú ku zmene hybnosti a energie častíc) alebo ku ich premene, kreáciiči anihilácii.
interakcia je sprostredkovaná výmenou častíc, tzv. intermendiálnymi bozónmi.

IT

Gravitace vznikla chvíli po velkém třesku v době, kdy se teprve tvořily fyzikální zákony jak je dnes známe. Ale jaký proces k tomu vedl a proč jí máme v této podobě, to se zatím (co vím) neví.

Zaibatsu

Jakákoliv hmota zakřivuje časoprostor. Je to přirozená vlastnost hmoty. A jestli tě zajímá proč to tak je, tak zkus nějakou církev.

Jako když vezmeš napnutý prostěradlo, doprostřed hodíš závaží. Věci kolem to bude stahovat k závaží.

Kelt

Základní vlastností hmoty je pohyb, jakákoli dvě hmotná tělesa se přitahují podle Newtonova gravitačního zákona. Právě vztah určitých konstant – rychlost světla, gravitační konstanta, Planckova konstanta a jiné mají za příčinu tento svět a možná i život.

gecco

Jak vznikla gravitace?
Gravitace je vlastnost hmoty, hmota bez gravitace neexistuje.
Takže jakmile se objevila první hmota, objevila se i gravitace…
😉

Agneta

Neučila jsi se to ve škole? O přítažlivosti těles? Větší těleso přitahuje menší :D
A to, že pak ty menší běhají kolem těch větších je ti už logické?:D

silesnet

S největší pravděpodobností zakřivením časoprostoru.