Petr__

jak vznikla po velkém třesku gravitace?

Nejlepší odpověď
fcoop

Stejně jako světlo.
To se tehdy pravilo:„Budiž gravitace“.
A byla gravitace.

Další odpovědi
zelí

To je hloupá otázka. Kdybych to věděl, tak už mám dávno Nobelovku.

arygnoc

zjednodušene:
po veľkom tresku (nemá zmysel zaoberať sa, čo bolo pred veľkým treskom), sa v čase cca 10−33 s oddelili jednotlivé interakcie (slabá, silná, elektroslabá interakcia a gravitácia), ktoré dovtedy existovali v singularite (časovej, priestorovej, hmotnostnej, …).

gravitácia teda vznikla ako dôsledok veľkého tresku, rozpadom singularity.

😉

JájsemRaibek

Gravitaci nejlépe popisuje od svého vzniku v roce 1915 obecná teorie relativity coby zakřivení časoprostoru. Pro dostatečně slabá gravitační pole však vystačíme s aproximací Newtonovým gravitačním zákonem. Protože obecná teorie relativity neobsahuje jakékoli kvantování, čeká se, že její nástupce – teorie, která sjednotí gravitaci s ostatními silami – bude muset mít kvantový charakter.

ptáč

Jednoduše. Gravitace je setrvačnost při rozpínání vesmíru, včetně hmoty v prostoru. Gravitace je zatím konstantní, protože se vesmír rozpíná rychleji a rychleji. Kdyby se vesmír přestal rozpínat, gravitace by zeslábla a posléze se veškerá tělesa rozpadnou v mraky, v prach.