Působí na světlo gravitace?

Proč jinak by černé díry stahovaly světlo

Nejlepší odpověď
mosoj

Gravitační pole na světlo působí:
Připravuje se pokus pomocí družic kde se má dokázat ohyb světla v gravitačním poli. Tento jev teoreticky vypočítal již Einstein,ale fyzikálně to ověřené není.
V černé díře je tak ohromná hmota a gravitace, že nedovolí aby světlo tento objekt opustilo – tady na něj působí. Fyzikální velčiny v černé díře jsou tak obrovské, že jsou mimo zaběhlé chápání člověka.

Odpověď je v názvu černá díra. Proč je černá ? . Protože nedovolí aby světlo opustilo tento objekt.

Další odpovědi
mojitek

gravitace na svetlo samozrejme pusobi…

GangstaHelper

U černých děr jaksi mnoho fyzikálních zákonů padá a vědci si nad tím lámou řadu let hlavy.

Na světlo gravitace nepůsobí.

HOMER

To by asi musela být pořádná gravitace,aby přitáhla i světlo.Moc tomu nerozumím,ale jak může černá díra stahovat světlo?To přece není možné,dokud ho bude nějaká hvězda vyzařovat,nemůže být přece pohlcené černou dírou.Ledažeby ho ta díra vtáhla i s hvězdou.Další věc je,jak takové stažené světlo asi vypadá,snad se v té díře nehromadí?To je dost bizardní představa.Myslím že na světlo možná gravitace působí,ale maximálně tolik jako na zvuk.