Araxis

Jak se zbavit kočky?

Jsem už bezradná.Na zahradě máme dva kocoury.Nastěhovala se nám ta i kočka.vím komu patří,ale její panička už rok leží na LDN a o kočku se jí má starat její sousedka,ale ta jí jednou denně nasype granule do misky a dál se už nestará,jestli vůbec to děla pravidelně.Když jdu nakrmit kocoury,tak u misky začíná boj,bud já jí odháním,nebo kocouři a ti někdy i rezignují.denně pečená a vařená.Počkám až sní z misek to co mají a okamžitě jídlo odnáším.To je tak pul roku zpátky.To jsem se rozhodla jí odvét odchytovkou.Dala jsem jí do masa diazepan a jakmile byla povolná,zavřela jsem jí v boudě a zavolala odchytovku.Přijely a odvezly si jí pryč.
Za dva týdny odchytova služba přivezla kočku zpět a vypustila jí.Pry když je kočka nezvladatelná tak jí odvezou tam kde jí odebraly.Modlila jsem se at se již nevratí,že se chytne někde jinde.Ted nyní už druhý tyden se opět vrací ujídat a prát se s kocoury na naší zahradě.Házím po ní balonky,ale jen abych jí vyplašila.Je celkem drzá a pořád to zkouší.Už fakt nevím jak na ní.Naší kocouři jsou milačci,je bych nikam nedala,ale tahle pijavice je furt neodbytná.Bojím se aby se na zimu nenastěhovala do pelechu.Minulou zimu byla tak drzá že tam chodila spát a kocouři se nám cpali do baráku,protože je do budek vůbec nevpustila.Tak se ptám co opravdu zabirá… :( Díky
Doplňuji:
Www než mě odsoudite dopředu,tak byste mel vědět a znát.To bohužel nevíte a neznáte.Kočka někomu patří a sousedka za to inkasuje peníze od majitelky.Zachvili bych mohla krmit všechny toulavé kočky v okolí.Víte Vy vůbec jak to leze do peněz?Denně jedna konzerva pro dva kocoury to je 25–30kč.K tomu kilo a půl granuli měsíčně to je 100kč pak jim jednou či dvakrát týdně dopravate maso to je další stovka.Jsme na tisícovce a nepočítám kapky na klíšťata a vveterináře.Mám se ještě starat o další zvíře.Opravdu zanedlouho jich můžu mít u baraku tucet.Lidi odjeli na dovolenou a nechali kočky kočkama.Nejsem milionář a ani samaritanec.

Nejlepší odpověď
www

Skutečně nevím jak a zda vůbec se dá poradit.
Zvláště pak člověku, který má rád výlučně svoje zvířata. Kočka je chuděra bez ‚svého‘ člověka a ty jí nedopřeješ ani ty blbý granule? Uvědom si, že je to opuštěné, nešťastné domácí zvíře se zvířecím mozkem a nemůže za to!
Nikoho takového naštěstí neznám, fuj.. Toulavým kočkám běžně nosíme po sídlišti jídlo a nejen chovatelé. Promiň, ale to mne teď dost namíchlo ☹:-(:-(
Doplňuji:
Jsem důchodce, nebydlím v domě, ale na sídlišti.
Svého času jsem měl doma i 5 koček a co to stojí vím zcela přesně.
Teď mám jen jednu a tvoje chování mne pouze překvapuje. Svoje kočky bych klidně (píšeš, že to jsou koťata) nakrmil tím lepším za dveřmi doma a pro všechna zvířata pak dal granule ven.
Prosté, nemyslíš? Řešení se najde mnohem víc, musí se ale chtít 😉

Další odpovědi
anonym

Měla bys být poctěna, že si tě kočka vybrala. Trochu soucitu z tvojí strany by neuškodilo. Buďto máš ráda zvířata a máš k nim nějaký vztah a nebo si na to jen hraješ a předstíráš lásku jen k těm svým.
Doplňuji:
Vyvézt kočku někam daleko a vypustit ji, hraničí s trestným činem opuštění zvířete, nehledě na odpornost takového jednání. Budeš si muset zjednat pořádek
v sousedství nebo se obrať na váš Obecní úřad. Kromě toho, že jsi zavolala odchytovku existuje ještě mnoho jiných depozitů pro opuštěné kočky, tak se obrať tam, podle místa tvého bydliště. Můžeš se zeptej co máš dělat tady:http://www.ifau­na.cz/kocky/ne­modforum/r/

mosoj

Nesoudím tě. Také krmím jednoho svého a jednoho bezdomovce. Víc bych neutáhl. Bohemika nemá pravdu. Odchyť kočku ještě jednou a požádej někoho blízkého ať ji odveze autem někam hodně daleko.
Doplňuji:
Krmím kočky kvalitním krmivem ať jsou moje nebo cizí. 750 g granulí za 130 Kč. Což je cca 10 dávek pokud nedostávají nic jiného ! Fuj pro majitelku kočky, ne pro tázající. Jinak odsuzovat někoho podle toho kolik kdo krmí koček je hodno je zdejších uživatelů !!

KockySuFajn

V extrémním případě bych ju prostě střelil, vzduchovka postačí, když přežije tak si aspoň zapamatuje na jakém teritoriu nemá co dělat. Není vaší povinností se starat o cizí kočku, nechápu jak to lidi tady mohou vůbec považovat za samozřejmost.

Araxis

Prominte,ale opravdu byste se zachovali všichni stejně.Ti dva kocouři jsou taky bezdomovci,jeden ten starší,toho vyhodila ex manželka jednoho pána co spáchal sebevraždu.Druhý ten přišel jako vyzáblý kotě,nejspíš nechtěný dáreček nebo odkojený kdesi v kanálu.Zůstali a mají se u nás dobře.Nestojím o přítomnost třetí kočky,ani kocouři a ani ten útulek kde byla odvezena.Její osud my není lhostejny,jinak bych nevolala do útulku at si pro ní přijedou.Šanci jsem jí dala.Jenže co s ní když je divoká a není ani za mák domestikovaná­.Nestojím o citovou vazbu k ní,to mi vynahradí jeden z kocourů,ten mladší.Na jaře se popral a měl zánět rohovky,odcházeli jsem o 700kč chudší z veteriny.Kdybych byla necita,je mi uplně lhostejný,zda bude slepej nebo mrtvý.Nechci nést odpovědnost za další zvíře,které je divoké,nezvla­datelné a tak drzé že ani kocouři jí to svými drápky nevysvětlí.

Simona222

Jak se jí zbavit netuším, snad se opravdu jen na čas nezbytně nutný postarat o číču a hlavně to říct té nemocné majitelce aby neplatila někomu, kdo se nestará, ale vám, která se staráte a myslim, že i pani by byla ráda, žeste ji to řekla. :) Číča chce jen jídlo, teplo a zkrátka zázemí, jen jí dejte najevo, že je pouze na návštěvě a váš kocour má přednost. :) Já mám nové kotě (týden) a pokud si moc dovoluje, stříknu na něj vodu z ostřikovače na kytky, vadí jim to a rychle pochopí, že to ne. Jinak zbytku lidí si nevšímejte, já zvířata miluju nade vše, ale moje jsou moje. I své děti bych upřednostňovala před cizíma, kdybych je měla navíc, za ty peníze, co utratíte za tu cizí, můžete přece koupit něco lepšího svým, kdybyste ji nekrmila. Toulavý psy lidi taky nekrmí, tak proč kočky? A jestli krmí psy, tak ať mi poví kde, já se tam přištěhuju a budu pouštět i našeho psa, aby ho nakrmil někdo jinej.

mosoj

V pohodě, proč by jsi se měla starat o cizí kočku. Nabídni ji těm co tě odsuzují. Určitě si ji vezmou.