Florinka

Opuštěné kotě

Mám doma čerstvě narozená koťata. Matka je přenesla, ale jedno pořád zůstává na starém místě , můžu ho přenést sama nebo mam počkat na matku? Bojím se aby ho neodmítla?!

Nejlepší odpověď
anonym

Kočky bývají vynikající matky-často se ujmou i cizího mládětě třeba i jiného druhu.Pokud tvoje kočka odmítá jedno kotě,mám takovou zkušenost od fen,že se jedná většinou o jedince s nějakou vadou.Počátkem svých chovatelských aktivit jsem se snažila takové mládě přikládat k matce,ale musíš dávat pozor aby jej matka nenapadla.Někdy se povede,že jej matka opět přijme,ale není to jisté.Uměle odchovávaní takoví mrňousové většinou nejsou ani v dalším čase v pořádku.Nech to na přírodě a mateřských instinktech…:D

Další odpovědi
Drap

Počkej, kočka – matka ví nejlépe co a jak dělat