Jak chytit divoké kotě?

Našla jsem opuštěnou kočku z černým kotětem získala jsem si důvěru
U matky ale kotě se mě bojí a vždy uteče s kočkou se mazlím a dávám jí jídlo sou nejspíš opuštené..a já bych si to kotě chtěla vzít ale jak?vždy zdrhne ani nakrmit se nenechá jen mamka a ta je stará chci ho chytnou poradte prosím:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nejlépe by bylo adoptovat kočku- matku a kotě vzít jako bonus. I z roztomilého kotěte po čase vyroste dospělý jedinec a ty ani nevíš, jakého pohlaví a jak staré kotě je. Kočka byla pravděpodobně v nouzi, snadno sis jí získala krmením. Kotě, které vyrostlo pouze s matkou neprošlo potřebnou fází socializace, bude dlouho nedůvěřivé a bude hledat zázemí spíše u své matky než u člověka, kterého nezná. Chceš připravit mámu o kotě a kotě o matku? Ujmi se jich obou a po patřičné době, kterou budeš věnovat "chočení" kotěte jej buď někomu daruj nebo si ho nech také. V každém případě sis získala důvěru kočičí mámy nouzi, tak ji nezklam. V každém případě potřebuje kočka i kotě minimálně odčervit.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud moc spěcháš a nemíníš vyčkat, až si na tebe zvykne, zkus je obě nalákat jídlem třeba do chodby domu a pak za nimi zavřít. Tam ji už chytíš.
Je potřeba ale nejdříve pečlivě zvážit všechny okolnosti, související s chovem kočky: budeš jí moci mít doma, máš na vet.ošetření (rozhodně bude potřeba, dále i např.kastrace..), budeš se o ni min. 10 let starat ? Atd.

Stříbrný

To chce čas.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.