carodejnicee

Jak na kočku ?

Kočka, kterou máme doma už nějaký čas chodí mimo záchod.Většinou tak činí, když je sama.Když se jí zavřou nějaké dveře a ona tam nemůže, tak se na chodbě vyčůrá, někdy, ale tak učiní, i když sama není a může kam chce.Byla velice čistotná a teď si udělá potřebu několikrát do záchodku a zbytek na chodbu.Proč tak náhlá změna a jak na to, aby tohoto nešvaru nechala.Máme jí doma, ale sem tam chodí i ven a jak není po její, tak se vyčůrá na chodbě.Dříve i když byla venku, tak na záchodek zašla domů, pak ale zjistila, že svoji potřebu může vykonat i venku.Tento nešvar může s tím mít něco společného ? Nechtěla bych jí dát ven, ale když se nezmění asi nebude jiná volba.Předem děkuji všem za každou dobrou radu.

Nejlepší odpověď
Čarodějnice

Některé kočky na záchodek když není vyčištěný po druhé nejdou.Chce to záchodek čistit častěji.Nebo tam dát vystýlku která zhrudkovatí to vyjmout a kočka tam bude chodit častěji.

Další odpovědi
ReHu

Kočky by měly mít doma pro 1 kočku min 2 záchody, pro 2 kočky záchody 3 atd. A také některé, jak se zde už psalo, do použitého a nevyčištěného záchodu nejdou.
Proč náhlá změna netuším.Můj kocour má záchody 3 a stejně chodí ven celý rok.

BIGFOOT

Jestli je to kocour tak značkuje. Pomůže jedině kastrace a to u mladého. Starého novým kouskům nenaučíte BIGFOOT

GM

Naše kočka byla u nás v bytě už asi 7 let, všechno v pořádku a pak najednou začala značkovat(záclonu, roh v místnosti, nábytek, koberec), pomohla kastrace. Před 2 roky jsme si k ní pořídili kocourka a toho jsme nechali
vykastrovat už v půl roce. Veterinářka nám řekla, že jak by jednou začal, tak už se to nedá odnaučit. Nepřestavěli jste doma nábytek nebo neudělali nějakou změnu? – může to být protest z její strany.

verka

Někdy si s tím kočička vyžaduje vaši pozornost. Dělá to schválně. Pokud je to určité místo nasypte tam něco s výraznější vůní, ať necítí to svoje.