Jak pečovat o kotě bez mámy?

Dobrý den, mám 7denní kotě. Našli jsme ho čerstvě porozené mimo pelíšek a sourozenec už byl mrtvý. 1.den dostalo kravs.mléko ale od 2.dne je kojené Catmilk (Whiskas)+trochu heřmánk.čaje+kapka Tatry (ale slazené dle doporučení, nevěděla jsem, že by mělo být neslazené).Prospívalo, pupečník už odpadl, ale od včera je špatné. Jak má vypadat stolice? je žlutá a řídká, občas tužší. Jak často dávat a jakou dávku? dávám a 2-3hod i v noci a těžko jsem poznala kolik vypilo, někdy pilo hltavě víc jindy méně (cca 2-5ml), ale pravděpodobně se přejedlo - včera mělo velký bříško a průjem. Náš toy pudl ho olizuje a masíruje mu bříško. Od včera poledne ale přestalo pít, bylo apatické, k večeru už se to zase zlepšilo, ale neudrží hlavičku - leze, ale hlavička se mu třese, je to z vyčerpání? Aktuálně si tak 3x lízne (snažila jsem se ho zavodnit větší dávkou čaje k dávce mléka) co bych měla dělat, aby to bylo správně? děkuji, jsem amatér.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Pokročilý

Včera jsem posílala někomu tyhle stránky
http://www.sweetnozzles.unas.c z/…
Ale jestli je kotě v tomhle stavu,konzultovala bych to s odborníkem.Zkuste nejbližší veterinu.

Zlatý

Já bych také šla na veterinu. Asi co nejdřív.

Pokročilý

BĚŽTE S NÍM PROSÍM HONEM NA VETERINU ABY VÁM NEUMŘELO.BYLA BY TO ŠKODA.BIGFOOT

Pokročilý

Čistě kočičí mléko, nejlépe od GIMPETu a foooofrem na veterinu!!! To, že neudrží hlavičku, je naprosto normální, prioritní je pro něj především TEPLO! Udržet v daleko vyšší teplotě než je pokojová, jak prochladne, mohlo by to mít fatální následek, takhle staré mufi ještě neumí udržet dostatek tepla v sobě. Dále bych ho obklopila těmi nejjemnějšími hřejivými materiály (fleece, samet), nejlépe někde nahřátými. A hodně doteků jednoho člověka namísto mámy, klidně na ně mluvit je moc důležité. Přeji hodně štěstí a prosím, co nejdříve navštivte s koťátkem veterináře, má být totiž od kočky odňato až v 8. týdnu...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.