Lukas27

Jak se začít otužovat?

Nejlepší odpověď
dubraro

Já jsem začínal tím, že jsem si každý den ráno vylil pomalu na hlavu kýbl studené vody.

Další odpovědi
Disraeli

Normálně ve sprše, ledou vodou, pár vteřin, co dáš (třeba od 15 s a výš – postupně po minuty), pak třeba vana (ledová voda s kostkami) a později řeky, rybníky v zimě, … Není to ale žádná věda a začít můžeš hned (vejdeš pod sprchu a hodíš tam ledovou… pro „citlivky“ bych do začátku doporučil třeba jen studenou a postupně si přivykat – na extrémnější – teploty i dobu trvání – ale ledová voda není nic, co nepřežiješ, jen tě to pořádně vzpruží, zpočátku mírně šokuje).
Otužvat se nemusíš přímo ledovou vodou, ale i střídáním teplé-studené.

Jinak si projdi info a rady na netu, jak to dělají profíci, je jich dost,.

orwell

Hlavně pomalu. Začni sprchováním vlažnou vodou a postupně přecházej na studenější. Pak krátce pobývej v chladnějším prostředí, svlékni ponožky. V létě se ráno proběhni bosky orosenou trávou.
Jako vojáky nás každé ráno na konci rozvičky prohnali po nádvoří (kolečko tak cca 300 – 400m), měli jsme na sobě jen trenky a kecky. Rozcvičku vedl vždyky nějakej nabušenec (většinou fotbalista). Kdo doběhl poslední, dostal rajóny navíc. V zimě, když bylo kolem nuly a miň, tak jsme měli povolené teplákové soupravy. No a fungovalo to.