Bronzový

Je zdravé se sprchovat studenou vodou?

Zajímalo by mě, jestli je zdravé se sprchovat studenou vodou. Hlavně mi jde o to, jestli je třeba dobré, když člověk vyleze z horké koupele, se pak ještě osprchovat vodou studenou. Děkuju za rady.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano. Otužujete tím tělo. To osprchování studenou vodou po teplé koupeli ale musí být jenom krátké, aby se ochladil jen povrch těla a tělo neprochladlo.
Podobný je princip sauny. Zde je vaše tělo ale více prohřáté, takže pobyt ve studené vodě může být delší.

Další odpovědi:

Zlatý

Před léty jsem absolvoval čtyřletou školu s polovojenským internátem. Zde jsme se po celou dobu byli nuceni mýt pouze ve studené vodě a díky tomu získali mimořádnou otužilost. Téměř neznám rýmu ani kašel, teplo moc nepotřebuji a zima pro mne začíná až od mínus deseti stupňů. Vřele doporučuji.

Pokročilý

Můj taťka to tak dělá pořád a tvrdí,že to je zdravé!
PS:Jaká náhoda zrovna v pátek mi řekl,že se mám začít otužovat a sprchovat se právě jak vy říkáte ve studené vodě!!!Brrr... xDDD

Zlatý

Po horké koupeli je studená sprcha balzám. To jako ze sauny,do bazénu se studenou vodou.Zdravé a příjemné.Samozřejmě pro člověka bez srdečních a podobných obtíží.

Pokročilý

Je to super. Ja sa takto sprchujem už roky. Najprv kúpeľ, potom studená sprcha a keď sa len sprchujem, tak je to najprv vlažná voda a potom ,, prepínam" na studenú. Takéto otužovanie má veľa pozitívnych účinkov na telo aj dušu :-)

Pokročilý

Určitě. Je to vlastně způsob otužování. A navíc když si umyješ vlasy šamponem a pak je osprchuješ studenou vodou, budeš mít krásný objem vlasů = )

Pokročilý

Tak todle je podle mě o zdraví, to bych asi osobně nerozdýchala :D Ale je to asi tím, že na takové praktiky nejsem zvyklá a ani je radši nebudu zkoušet, myslím, že bych to při nejlepším odnesla nachlazením.. :D

Pokročilý

Je to zdravé, ale začít je nutné pozvolna.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

Bronzový

Já se sprchuji studenou vodou jen když přijde léto... Na osvěžení, ale začínám už na konci zimy vlažnou sprchou a postupně to snižuji, aby tělo nezažívalo takový šok... Jinak to zdravé určitě je, utužuje to imunitní systém!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1276
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.