Damiana

Jak jednat s partnerem, který své ženě zakáže jít na potrat?

Jak se zachovat v takovéto situaci?
Váš názor, popř. zkušenost?
Děkuji za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
Díky všem za upřímné odpovědi. 🙂
ad Jose1f: Ólalá, mě vynech! My jsme s mým manželem léta šťastně bezdětní, tak to i zůstane a v takové situaci jsme nikdy nebyli! Když někdo položí otázku, neznamená to, že zákonitě „vyplivne“ i svůj příběh. Asi sis nevšiml, že jsem nepsala o sobě, ale ptala se na danou situaci, neboť se takové věci lidem zkrátka dějí – a i pracovně je řeším, a proto mne zajímal názor zdejší skupiny. Tvůj bych ocenila, kdyby mne tak přímo neurazil. Sorry. ☹

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím,že je samozřejmě nutný dialog,ale na konečné rozhodnutí by měla mít právo žena. …:D

Další odpovědi
terry

To je těžká odpověď, neb by muž neměl své ženě cokoli ZAKAZOVAT.
Mám za to, že manželství je partnerství a jako takové by mělo na tomto principu fungovat.
Mně nikdy mužský nic nezakazoval, protože věděl, že stejně bych se zařídila podle svého. Jeho názor jsem ale vždy vyslechla a nechala projít hlavou, někdy se i podle něho zařídila
A pokud by byly náznaky podobného chování, tak bych s ním nebyla.
Co se týče konkrétní situace, je to věc čistě těch dvou a nikdo NEMŮŽE znát ty jemné pavučinky jednotlivých spojených problémů a situací, které jsou nakonec vyústěním celé situace.
Nicméně si myslím, že: přestože nevíme vše o dané situaci, stejně je konečné rozhodnutí na ženě. Ona nejvíc ví, jak to cítí a jaké důvody ji k takovému rozhodnutí vedou.
A muž jen velmi, velmi těžko nahradí ženu – maminku, kdyby ona poporodní čas nezvládala. I když to možné je, nechci muže shazovat a znám takové případy. Jen – jsou to výjimky.

hanulka11

Nemám zkušenost , ale muž by neměl ženě nic zakazovat – je to sice jejich společné dítě ,ale hlavní rozhodnutí bych nechala na ženě , protože hlavní starost bude vždy na ní.
Pokud jsou partneři normální a rozumní dohodnou se -to je můj názor.
Doplňuji:
Terry moc pěkně a pravdivě jsi to napsala- díky

mosoj

Nikdo nic neví a všichni radí.
Pokud je to jeho žena tak má muž snad také nějaké právo o tom rozhodovat. S tím se manželka měla seznamit dříve. Pokud k interupci není objektivní důvod ,měla by žena brát také ohled na přání muže. Pokud dítě opravdu nechce, tak je to nezodpovědná žena. V dnešní době je dost prostředků jak se chránit !!!

venkovan

Pokud má žena důvod k potratu, tak tam jít. Určitě si žena potrat nevymyslí kvůli rozmaru, ale dost často pro nespolehlivost partnera. A dost často takoví neseriózní jedinci právě předstírají svoji lásku a potom skutek utek, holku v tom nechají a ještě se o dítě soudí. Potom už je kariéra v práci – to je už na zvážení, nicméně opět když je partner k ničemu, a budoucí matku nepodrží a není jistota, tak žena by se pro dítě měla rozhodnout až se sama bude na to cítit.
Mimochodem – je nás skoro 7 miliard.

Illines

Ale take je situace i obracene,Ze, tehotenstvim zeny si maluji s vysnenym muzem budoucnost a pak jsou sklamane. Muz pokud na popud a dohody se zenou zadelaji na mimino,tak jsou v tomto problemu zodpovedni oba.Pokud se to stane nahodou,tak zase oba maji resit situaci.Pokud jsou zdravi a je predpoklad dobreho manzelstvi,neni co resit.Pokud si je muz jisty ,ze zenu ma rad a dite bude umet vychovat,tak proc se mu branit,ze dite nechci.Rekla bych,ze i muz je tvor ,ktery k sobe deti potrebuje,protoze ho naplnuji.Pokud trva na zakazu ,urcite to dela proto ze to chce a vi ,ze nezklame.Slovo zakazuji ti-ale vypovida o nadrazenosti muze,v takovem pripade,je treba skoumat co tim slovem rika.To uz je na povazenou i k samotne zene a jejiho zdraveho rozhodnuti.Je to druh vyhruzky.
Doplňuji:
Je to orisek,take to muze muz podat jinak,ale zena to veme do pojmu zakazu.

Drahuška

partner ve vztahu řeší „problém“ !!! s partnerem…zákaz je ultimátum – a to nepatří ani mezi přátele natož partnery a už vůbec ne mezi manžele. Otázku dětí řeší lidé před vstupem do manželství…ti moudří řeší i ostatní záležitosti života – jako majetek a vůbec si snad alespoň sdělí své názory na budoucí společný život…jaké pak zákazy???? možná u fanatiků nějaké víry – ale i to snad ví "partneři předem …

Takže pro mě osobně: naprosto nepředstavitelná situace – která nemá dobré řešení – neb se spolu v tu chvíli nebaví partneři

redy

Kamarádka se dostala do této situace.
Zařídila se sama,šla na interupci a manžel nic nevěděl.
Podle mne moc odvážný ale mají už tři děti.
Prej to pro ni bylo míň stresující než to řešit s manželem,stejně by to dopadlo tak že by si dítě nenechala.Stejnej problém a sto názorů.

iceT

Čistě hypotetická úvaha
Pokud by se žena na těhotenství a následnou péči o dítě necítila nebo nebyla připravená,neměl by muž po své partnerce chtít,aby dítě chtěla.Pokud by žena otěhotněla a přesto dítě nechtěla,ale partner ano,měli by si ti,jichž se to týká moc dobře promyslet co pak dál.Podle mě existuje riziko,že když se žena podvolí partnerovi a dítě se narodí,že jako matka nebude stát za nic a nebude mít k dítěti ten správný vztah,který by jako matka těšící se na potomka měla mít.Také tu je riziko rozpadu vztahu,myslím si,že když jeden něco chce a druhý ne,je lepší raději počkat,až budou chtít oba,aby pak ten jeden nebyl nešťastný.
Stejné je to v opačném případě,když je žena už těhotná a partner se na potomka necítí,nebylo by správné na muže tlačit,protože pokud muž není na miminko připravený nebo cítí,že by nebyl dobrým otcem a nebo je to jen zbabělec,co si chce život užívat bez komplikací,myslím že takový muž raději před takovým závazkem uteče.

Pájo

Opravdu se dámy mýlíte v tom, že by o tom měla rozhodnout (jen) žena. Pokud to muž uživí! a nehrozí nějaká genetická komplikace, potrat není na místě.

pizlicka

radovat se,ze me partner miluje,a chce nase dite.pokud je zena normalni a je zdrava,na potrat nepujde,kdyz vi,ze dite bude vyrustat v uplne milujici rodine.nejaky blok musi vyresit ta zena v sobe.
Doplňuji:
jinak letos budu vdana20let a rozhodne ani me netrapi,ze nemam deti.obcas se necham zblbnout,ale nemenila bych.

Jose1f

Damiano, ptáš se na vztahový trojúhelník, jehož součástí je tvůj partner, jeho žena a ty. Jak bys s ním měla jednat? Je-li to několikanásobný milionář, který snadno uživí svoji ženu a tebe a dále děti své ženy a později i tvé děti, tak s ním jednej slušně a nebraň mu; on totiž ví, co dělá. Je-li to chudák jako ty, tak s ním také jednej slušně, ale odkloň ho rychle na jinou milenku; je to sice poctivec, ale naivka. Takového bys neuživila.
Doplňuji:
Jestliže se Damiana ptá, jak má jednat s partnerem, který zakáže své ženě jít na potrat, potom má logiku že to pochopím tak, že Damiana má partnera, který má manželku které zakázal jít na potrat a že Damiana se táže, jak má s takovým partnerem jednat. V tomto ohledu jsem poradil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a necítím se vinen. Jestliže moje odpověď tazatelku urazila, tak se velmi omlouvám, protože to jsem neměl v úmyslu. Když čtu reakci Damiany tak docházím k závěru, že asi došlo k nedorozumění v důsledku nepřesného zadání dotazu a že si to asi svojí nepozorností při formulaci otázky Damiana zavinila sama.
Dále jsem toho názoru, že ostatní odpovědí odpovídají na dotaz jen částečně. Vyjadřují totiž pouze názor na právo dovolit nebo nedovolit manželce potrat, ale neradí Damianě, jak má v konkrétním případě jednat se svým partnerem. Přesto dotaz považuji za zajímavý a všechny ostatní odpovědi též za užitečné a všem jsem dal paleček.

Drahuška

ahoj…úplně nejdřív mě napadlo napsat poslat ho do hajzlu – je to ale hrubé a vulgární…ale rozhodně reakce pro „partnera“ ---

Illines

Jose1f-jak si muzes takto troufnout,reagovat neprimerene k Damiane?Mas-li ty spatne zkusennosti v prispevku ktery jsi podal,nesvaluj to na druhe.To neni fer od tebe,protoze pokud byla tak to sprosta reakce na skvelou uzivatelku,tak toho radsi nech,nebot toto je dost urazlive a muze se stat ,ze jiny uzivatel te necha bloknout.Omluv se Damiane,ale a ni ja bych ti to neodpustila a nebo odejdi!

Jose1f

Milá Ilines, nikdy bych si netroufnul reagovat nepřiměřeně, ale jak vidíš, člověk míní a Pán Bůh mění. Mám pouze dobré zkušenosti, rád otázky čtu, když vím, tak na ně rád odpovídám a když nevím, tak otázky sám dávám. Ty máš čest být první, kdo mi vynadal. Musíš ale uznat, že se otázka dala pochopit i tak, že se jedná o trojúhelník? Jestli mi neblokneš, tak se budu těšit na Tvé odpovědi a když se mi budou líbit, tak jim dám paleček.

Damiana

Děkuji Ti Illines, taky to nemůžu rozdýchat. Tohle je na facku.

Jose1f

Milá Damiano, můžeš-li, odpusť mi. Mně ani ve snu nenapadlo, že by to mohl být tvůj průšvih. To se ale tak dělá, že se použije přímý tvar, aby odpověď byla investigativní. Já už měl podobné nedorozumění s jinou dívkou, které jsem napsal: „Byl jsem s dcerou v zimě na horách a ona si ti mi tam zlomila nohu.“ A dostal jsem vynadáno: „Napiš prosím tě jasně, zlomila nohu mě, tobě, nebo sobě?“ To ale byla cizinka, Češka by tomu rozuměla normálně. Ještě jednou se omlouvám a Tvé odpovědi rád čtu a líbí se mi.