lilibou

Družka…Co to znamená a kdy se jí stanu nebo mohu stát?

Doplňuji:
nerozumim tomu:( takže když druhym rokem žiju společně s přítelem tak už jsem jeho družka? a má to nějaké výhody či nevýhody? a to si jako sama určim že sem družka nebo se to nějak úředně určuje..v přízpěvku od kropítka je toho hodně akorát že ne všemu rozumím:(

Nejlepší odpověď
kropitko

http://vsp.blog­.cz/0903/prav­ni-pomery-druha-a-druzky
Doplňuji:
Tak jak to chápu já,tak to nemá žádné významné výhody,spíš nevýhody,pokud chcete třeba žádat o dávky od státu,tak jste natošup družka,započítají vám příjem druha a máte po legraci.Upozor­ňuji,že do žádosti o dávky se dokládá příjem i třeba za odbdobí,kdy jste spolu nežili…např. druh měl vysoké příjmy v době,kdy jste spolu nežili a vy teď od státu nedostanete ani korunu i kdyby teď už třeba neměl žádné příjmy…ale to je zase otázka toho,jaký je zákon o poskytování dávek,,,

Další odpovědi
iceT

Vsude jsou vyhody a nevyhody,ja to chapu tak,ze jako druzka napr.v pripade spolecnych deti mate asi narok na vyssi prispevky nez jako manzelka,v pripade dedictvi asi nedostanete nic,prestoze se starate a pravi pribuzni ne,a to i presto,ze budete uvedena v zaveti.
Ovsem mam zato,ze nejsem uplne presna,a ze se to pripad od pripadu lisi.

Ewush

druh, družka – osoby žijící spolu v životním společenství, ačkoliv nejsou manžely. Jejich soužití není výslovně upraveno jako zvláštní právní institut. Má právní význam jen v určitých směrech, jako například v hospodaření s byty

kropitko

iceT…moje zkušenost je taková,že příspěvky jsou stejné,,,jak u družky,tak u manželky.Jen je zbytečné přiznávat,že s někým žijete,když on Vám odejde,tak z toho neplynou žádné výhody. Když se budete rozvádět,tak je SJM

iceT

Vsak take priznavam,ze asi nebudu zcela presna,nektere me kamaradky maji vice zkusenosti nez ja,jedna z nich se mela rozvadet,mela priznane vyzivne na syna,z rozvodu nakonec seslo a to vyzivne se nadale platilo.