Avatar uživatele
lilibou

Družka…Co to znamená a kdy se jí stanu nebo mohu stát?

Doplňuji:
nerozumim tomu:( takže když druhym rokem žiju společně s přítelem tak už jsem jeho družka? a má to nějaké výhody či nevýhody? a to si jako sama určim že sem družka nebo se to nějak úředně určuje..v přízpěvku od kropítka je toho hodně akorát že ne všemu rozumím:(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, iceT před 4977 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

http://vsp.blog­.cz/0903/prav­ni-pomery-druha-a-druzky
Doplňuji:
Tak jak to chápu já,tak to nemá žádné významné výhody,spíš nevýhody,pokud chcete třeba žádat o dávky od státu,tak jste natošup družka,započítají vám příjem druha a máte po legraci.Upozor­ňuji,že do žádosti o dávky se dokládá příjem i třeba za odbdobí,kdy jste spolu nežili…např. druh měl vysoké příjmy v době,kdy jste spolu nežili a vy teď od státu nedostanete ani korunu i kdyby teď už třeba neměl žádné příjmy…ale to je zase otázka toho,jaký je zákon o poskytování dávek,,,

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Vsude jsou vyhody a nevyhody,ja to chapu tak,ze jako druzka napr.v pripade spolecnych deti mate asi narok na vyssi prispevky nez jako manzelka,v pripade dedictvi asi nedostanete nic,prestoze se starate a pravi pribuzni ne,a to i presto,ze budete uvedena v zaveti.
Ovsem mam zato,ze nejsem uplne presna,a ze se to pripad od pripadu lisi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ewush

druh, družka – osoby žijící spolu v životním společenství, ačkoliv nejsou manžely. Jejich soužití není výslovně upraveno jako zvláštní právní institut. Má právní význam jen v určitých směrech, jako například v hospodaření s byty

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

iceT…moje zkušenost je taková,že příspěvky jsou stejné,,,jak u družky,tak u manželky.Jen je zbytečné přiznávat,že s někým žijete,když on Vám odejde,tak z toho neplynou žádné výhody. Když se budete rozvádět,tak je SJM

před 4977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Vsak take priznavam,ze asi nebudu zcela presna,nektere me kamaradky maji vice zkusenosti nez ja,jedna z nich se mela rozvadet,mela priznane vyzivne na syna,z rozvodu nakonec seslo a to vyzivne se nadale platilo.

před 4977 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek