zd

Zajímalo by mne jak byse zachoval v Mé situaci někdo jiný?

Tak tedy mám dvě děti +manželka bydlíme v 1+1 u moji matky. Pracuji ve 12 hod. Směnách raní a noční za 50 Kč . Na hodinu. mám odpracovaných za měsíc 200hod. Někdy i více pokud chybi lidi boužel takto v dnešní době chodi člověk děla i za 50 Kč. Na hod. Tak ho zaměstnavatel skubou. No problém je že v našem městě není větší výběr z práci zebych sel do lepší a že jsem jedináček a nechci nechávat matku tady samotnou bez vnoučat kdybych se rozhod jít jinam za práci jsem v těžke situaci a rád bych věděl cobyste dělali na mem mistě

Nejlepší odpověď
Pepa25

Těžká rada, zvláště v dnešní době, kdy tolik možností není. V každém případě bych se snažil sehnat nějakou kvalifikaci navíc, najít nějakou výhodu na trhu práce (např. ostrahu může dělat kdekdo, ale daleko míň jich může říct „umím to dobře se psem“). Jinak mi z vašeho vyjádření nějak vypadla manželka: jak ta se staví k případnému dojíždění za prací nebo přestěhování? Má nějakou perspektivní práci? Osobně bych uvažoval o změně oboru a/nebo dojíždění za prací.

Další odpovědi
da ny

Pro začátek bych šla za prací, pokud by to za to stálo sama,
časem bych se poohlédla a zajistila bydlení pro rodinu, případně maminku (s jejím souhlasem).
V místě stávajícího bydliště bych se snažila zvýšit kvalifikaci/od­bornosti/vzdě­lání,
abych měla vyhlídku na lépe placené/á zaměstnání :)
Nebránila bych se dojíždění za prací.
V bytě 1+1 se se 2 dětmi po noční jistě příliš nevyspíte :(

marci1

5 lidí v 1+1 a ještě se máš vyspat po noční ? Rozhodně bych to řešila hledáním práce jinde. Nastěhovala bych se s manželkou a dětmi do nájemního bytu ( jistě byste měli nárok na příspěvek na bydlení ). 🙂

pondělí

Závislost na své matce v dospělosti je duševní choroba a niči hlavně vztah s patrerkou,kterou sis ostatně vybral aby byla matce podobná.
Ale to moc nechápeš,protože jsi jako jedináček,velkej sobec,
Proto se ptáš i nás a sám jsi už rozhodnut,že maminku neopustíš,raději bys opustil ženu a děti.

Funna

Jak může 5 lidí bydlet v bytě 1+1, to snad ani nelze…v každém případě bych se okamžitě odstěhovala do jiného bytu, protože pokud je manželka s dětmi na mateřské a ještě s tvou matkou v tak malém bytě, tak se z toho musí zákonitě brzy zbláznit…ale asi tě zklamu, pokud bys hledal jiné zaměstnání a napsal životopis úplně stejně, jak ses písemně vyjádřil tady, tak ti asi nikdo za více jak 50 Kč na hodinu (což je státem stanovaná mimimální mzda) nedá, pokud tě vůbec kdo zaměstná, takže s nějakým závratně lepším finančním ohodnocením moc nepočítej…

zjentek

protože jsem měkký si to hodit, snažil bych se alespoň propít se až na dno ..je to nejčastější, nejoblíbenější a lidmi nejužívanější způsob řešení v této situaci.
Nejsem politik ..přesto doufám, že jsem ti pomohl.

Agneta

Jseš dobrý vtipálek !!!!!!!!!!!
+++
Každý cikán si dojde na sociálku a dostane okamžitě 4+1 !!!!!!!!!
A žádný nájem neplatí, a do žádné práce nechodí – nebo jsi to už viděl a slyšel? Já teda né !
+++
A to si říkáš cikán?