Pokročilý

Jack Russel Teriér

Je tu někdo kdo má zkušenosti s touto rasou a napsal by mi dojmy.? Padá JRT hodně srst nebo jako kadýmu jinýmu psovi.? A vydržel by sám doma 8 hodin.?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Mám několik let několik JRT (mimo jiné) a pokud si vyhledáš v místním vyhledavači (šedá lišta vpravo) odkazy na JRT, najdeš tam několik odpovědí (i mých) na toto téma.
Co se týká srsti, JRT líná jako každý jiný pes. Já mám krátkosrsté formy a chlupů
z nich padá poměrně dost, řekla bych že v průběhu celého roku, ale některá období ještě víc :-))
Pravidelná údržba srsti kartáčováním je nutná. Tvrdí se, že drsnosrstá forma líná méně, protože se pravidelně trimují.
Doplňuji:
Historky okolo povahy JRT jsou často přehnané, je to prostě teriér se vším všudy, ale není to žádný nezvladatelný magor. Správně vychovaný JRT vydrží sám v bytě bez problémů, tak jako každý jiný pes. Musí se mu dopřát dostatek aktivit a potom odpočívá a spí jako jiní psi. Není to monstrum!

Další odpovědi:

Zlatý

JRT padá srst nijak extrémně,takže toho bych se nebál.Ovšem extrémní je jeho povaha,jsou to snad nejvyčůranější psi a jestliže nebudete mít přirozenou autoritu u tohoto psa,tak pánem bude on a ne vy.Samozřejmě že i v jedné rase je každý jedinec originál,ale s největší pravděpodobností bude takový jak píšu.A těch 8 hodin o samotě.....kdepak,na to zapomeňte

Zlatý

Na stáří mu padají i zuby. Jak si ho vychováš takového ho budeš mít.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.