DIH

Jack Russel Teriér

Je tu někdo kdo má zkušenosti s touto rasou a napsal by mi dojmy.? Padá JRT hodně srst nebo jako kadýmu jinýmu psovi.? A vydržel by sám doma 8 hodin.?

Nejlepší odpověď
anonym

Mám několik let několik JRT (mimo jiné) a pokud si vyhledáš v místním vyhledavači (šedá lišta vpravo) odkazy na JRT, najdeš tam několik odpovědí (i mých) na toto téma.
Co se týká srsti, JRT líná jako každý jiný pes. Já mám krátkosrsté formy a chlupů
z nich padá poměrně dost, řekla bych že v průběhu celého roku, ale některá období ještě víc 🙂
Pravidelná údržba srsti kartáčováním je nutná. Tvrdí se, že drsnosrstá forma líná méně, protože se pravidelně trimují.
Doplňuji:
Historky okolo povahy JRT jsou často přehnané, je to prostě teriér se vším všudy, ale není to žádný nezvladatelný magor. Správně vychovaný JRT vydrží sám v bytě bez problémů, tak jako každý jiný pes. Musí se mu dopřát dostatek aktivit a potom odpočívá a spí jako jiní psi. Není to monstrum!

Další odpovědi
mojitek

JRT padá srst nijak extrémně,takže toho bych se nebál.Ovšem extrémní je jeho povaha,jsou to snad nejvyčůranější psi a jestliže nebudete mít přirozenou autoritu u tohoto psa,tak pánem bude on a ne vy.Samozřejmě že i v jedné rase je každý jedinec originál,ale s největší pravděpodobností bude takový jak píšu.A těch 8 hodin o samotě.....kde­pak,na to zapomeňte

mosoj

Na stáří mu padají i zuby. Jak si ho vychováš takového ho budeš mít.