Týnuš

Jack russell terier

Dobrý den,

Mám takovou otázku ?
Chtěla bych si pořídit Jacka russell teriera a chci se zeptat jesi sním nemá někdo zkušenosti.Jak se cvičí,na co je vhodný,jesi by vydržel max 6 hod doma sám kdybych ho před školou vyvenčila a pak když přídu ze školy plně se mu věnovala.Chodila bych snim na kurzy Agility,dogda­cingu,frisbee,fly­ball atd..
jak si zvyká na čistotu,na ostatní psy,
jak je to s udržbou čistoty,jak často se musí vyčesávat mýt atd..

Chtěla bych si ho právě pořídit proto že jsem hrozně aktivní typ
tak doufám že my pomůžete
Doplňuji:
vím co na co všechno se musím připravit ale stejně jaká koliv zkušenost pomůže

Nejlepší odpověď
anonym

Pořídili byste si psa jen tak pro mazlení aradost

Další odpovědi
briketka10

Pořídili byste si psa jen tak pro mazlení aradost

nikdy bych si nepořídila psa na sportovní soutěže a v této tvé anketě ti chybí
jiná možnost, jinak já chovám kočky..zodovědně by ti odpověděla Bohemica
ta tyto pejsky chová !!
Jack Russel teriér je velice aktivní malé plemeno teriéra. Jeho vzhled občas mate svojí roztomilostí a celoživotním štěněčím zjevem a způsobuje, že si jej pořizují „psí začátečníci“, pro které podle mého názoru není vhodné. Pejsek potřebuje poměrně „pevnou ruku“ a rozhodně cílevědomou výchovu, jinak hrozí jeho rozmazlení a následné velké problémy v jeho chování. Jack rozhodně potřebuje spoustu pohybu. Jen málokdy se mi podaří jej unavit. Má takzv. „nevybitelné baterky“. Nikdy není unavený, je neustále v pohybu. Pokud mu člověk nedovolí se dostatečně vybít, můžou nastat problémy s chováním, nebo například demolice bytu. Jack je velice společenský pes, který miluje lidi i psi.
zdroj článek :
http://jack-russell-terier.hafici.cz/
Doplňuji:
pozorně si přečti všechny komentáře a myslím,
že za šest hodin než bys přišla ze školy by byla
z bytu právě ta kůlnička na dříví..

registrovana

Pořídili byste si psa jen tak pro mazlení aradost

U babičky máme jack russella, holčičku. Jsou jí myslím tři roky a nyní má druhá mláďata. Každopádně k věci – s cvičením zkušenosti majitelé moc nemají, ale co bych mohla povědět k chování psa – je to velice uštěkané plemeno (to se mi potvrdilo u dalších tří jack russellů), velice (!!) hyperkativní, potřebuje hodně pozornosti a hodně pohybu, jinak svou energii využije k nemalým škodám na nábytku, botách apod.. Má moc rád lidi a často má tendence se na jednoho upnout a být mu pořád v patách, nejlépe být s ním 24hod/7 dní v týdnu. Jinak je to ale veselé plemeno. Chování k ostatním pejskům je odlišné, znám jednoho, který na ostatní psy jenom štěká, druhý se zase rád pere… I přes svou krátkou srst pelichá, a to poměrně dost. Takže pokud máte doma tmavou semišovou sedačku či tmavou podlahu, budete mít dost práce s neustálým luxováním. Vycvičit se ale podle mě dá snadno, jen to chce hodně disciplíny.

kralicekluca

Pořídili byste si psa na sport,soutěže

ja ti to řeknu takle ja mam jacka russla teriera a je to super aktivni pes na souteze a tak a ja to treba taki tak delam ze ho nechávame doma nakou delsi dobu sami a pak deme s nim na dlouhou prochazku a sou chitři tak ti radim jako skušena osoba poridsiho . :D

Coliffe

Pořídili byste si psa na sport,soutěže

Doplňuji:
No, já nevím.. Jack russelové bývají někdy i agresivní, koušou nábytek když nikod není doma. Zkus se poohlédnout po jiném. Koukni se na Wikipedii co o něm píšou.

Funikka

Pořídili byste si psa jen tak pro mazlení aradost

Broccoli

Pokud hledáte štěňátko ? Tak zkuste http://www.pej­skar.cz . Inzerátu je tam docela dost. :)

marie.jurcov

Jak tak koukám, tak tvůj dotaz je docela starý.. Ale já osobně Jacka mám..když jsem ve škole..zaleze si pod peřinu a spí..nic nerve..nic neničí…je to zlatíčko…když dojdu domů, jdu ho vyvenčit..venčím ho několikrát v průběhu dne a myslím že je spokojený. V žádném případě nic neničí..nerozhryzal nikdy nic..jen hračky které má..ty ničí solidně..v bytě máme chlupaté koberce..ani do těch se nikdy nepustil..věřím že je to kus od kusu..Jeden známý mi říkal, že jejich fenka jim zničila celý byt..Ale můj pejsek je opravdu zlato..Já ho mám teda v posteli.. Když jsem třeba nemocná, tak nevyleze z postele dokud nevstanu já…Ale to pak stojí za to.. Jiného psa bych už ani nechtěla.

Týnuš

Jo jenom k tomu venčení byl by na zahradě než bych přišla a mněl zateplenou boudu .Ale určitě si vážím všech názorů

briketka10

Jessie je božíí, ale to muselo dát práce :D

bolak

http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/5292-jesse-nejsikovnejsi-pejsek-na-svete
http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/11798-jesse-nejuzasnejsi-pejsek-na-svete

cochee

Anketa mi nevyhovuje žádnou odpovědí, proto posílám sem.

Jack Russel je zase taková psí „módní vlna“, „všichni to musí mít,“ Připrav se na peklo, je to teriér a tím je řečeno 90%. Z otázky usuzuju, že psům nerozumíš, takže lovecké temperamentní plemeno by sis měla rozmyslet. Přečti si prosím aspoň Wikipedii a i to je zoufale málo.

Týnuš

Ano sem připravená že toto plemeno je temperamentní,ak­tivní až hyperaktivní,.také vím že bylo vyšlechtěno pro norování.a vím že pokud nebude mít dostatek pohybu tak budu mít zdemolavaní dům plus zahradu.a myslím si že toto plemeno je pro mně ideál protože jsem furt v přírodě na tůrách a furt na čvičáku kde trénuju s mamky psem