Kelly215

Dobrý den Chtěla bych se zeptat jaké plemeno je pro mírně pokročile Border kolie nebo Jack russell terier.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Jack russell terier

Obě plemena jsou hyperaktivní. JRT je sice menší postavou a vyžaduje méně péče o srst, ale může mít sklon k dominantnímu chování až agresivitě v kontaktu s jinými psy nebo zvířaty. Je to prostě teriér každým coulem a to jsou velmi samostatní psi, takový velký pes v malém těle, ale velmi temperamentní. Velmi záleží na socializaci štěněte. Borderky jsou ovčáci, takže nemají sklon k agresivitě a jsou mnohem snášenlivější k jiným psům a zvířatům a v neposlední řadě i k lidem. Obě plemena potřebují mnoho času k vyžítí a nejlépe je věnovat se s nimi nějakému sportu. Navíc obě tato plemena zažívají boom popularity a to s sebou nese i rozšíření chovu štěňat bez průkazu původu,, kde se nesleduje zdravotní ani povahová stránka rodičů, což často vede k nemalým potížím, které se neprojevují při pořizování štěněte, ale až později. Proto si dobře vyber nejenom plemeno, ale i zkušeného chovatele a ne nějaké štěně z množírny. Uvědom si, že si pořizuješ partnera na mnoho let, tak vybírej s rozumem.
Doplňuji:
Neuvedla jsi proč se považuješ za mírně pokročilou, jaké zkušenosti vlastně se psy máš, k jakému účelu si psa chceš pořídit a proč si vybíráš právě z těchto dvou plemen.

Další odpovědi
Drap

Border kolie

V anketě chybí jiná možnost. A proč taky dáváš anketu pro takovouto otázku ? Border kolie bude určitě lépe zvládnutelná. Jack r.t. je dominatnější , tvrdohlavější. Hodně záleží na tom, co chceš se psem dělat a k čemu má sloužit.

beer

Border kolie

Přečti si alespoň základy o obou plemenech a podle toho vol:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jac­k_Russell_teri­ér
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bor­der_kolie

kamila44444

Jack russell terier

Kamarádka nikdy nechovala psa a její 1. pes byla Border kolie. Stačí se o ní něco dočíst a můžeš mít Border kolii. Jinak je pro zkušenější, protože potřebuje být stále v pohybu a musíš ji zabavit logicky (mozek), aby se unavila :)

Braník

Jack russell terier

sám za sebe dopučím toto plemeno:
https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=schi­perke

LysoňXXX

Jack russell terier

Coliffe

Border kolie

cochee

Border kolie

plecka03

Jack russell terier