Loso

Hrozi postih za sdileni?

Kolega chtel videt smeny, abych poslal pres Messenger a co vim od manazera, tak se to pry sdilet nikde nic takoveho nesmi a mohl by za to byt postih. Hrozi postih i za toto? Nic se neposlalo nakonec.

Ivzes: Tohle je tedy postih?

Nejlepší odpověď
Edison

Messenger je dokonce otvřený kanál. Komunikace přes něj není nijak chráněna, ba dokonce bych ji považoval obdoumou zateměné nástěnky na Václaváku (takže se praktycky kdokoli může k obsahu poměrně snadno dostat, pokud bude chtít. V tomto smyslu je nutno jakoukoli pracovní komunikaci realizovat výhradně kanály, které určí zaměstnavatel. Použití neschválených komunikačních prostředků může být považováno dokonce za hrubé, nebo i zvlášť hrubé porušení pracovní kázně. A pracovní výkaz je osobní údaj a ani jedna strana nemá právo jej sdělovat komukoli třetímu, pokud to nestanoví předpisy.

Další odpovědi
ivzez

Zaměstnanec je povinen plnit pokyny zaměstnavatele
(nadřízených/ma­nagerů), za neuposlechnutí pokynu nebo
za porušení zákazu samozřejmě hrozí postih.
___

Nerozumím otázce »Tohle je tedy postih?«.

Pokud byste porušil zákaz zaměstnavatele nebo
nesplnil příkaz či pokyn nadřízeného, hrozil by Vám postih.

Nevím, jaký, protože postih by závisel na tom,
jak by situaci vyhodnotil zaměstnavatel.

Některý při prvním porušení zvolí upozornění na možnost výpovědi, jiný by
to mohl vyhodnotit jako hrubé porušení předpisů a zaměstnání ukončit.

orestez

Jak se to ti Japonci dozvěděli že mám cihelňu?

Edison

Tam to ale bylo o něčom docela jinym… 😉