Muze si nekdo fotit moji SPZ?

Zdar, muze si jen tak nekdo cizi ofotit SPZ meho auta? Existuji nejake pravni kroky (napr. ochrana soukromi), jak to dotycnemu pekne zavarit? Pokud ne, pouziji kroky tezce a hrube nepravni.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

No tak na to tam ta registrační značka přece je, ne?

Ad Michal Kole: V televizi to rozmazávají hlavně kvůli ochraně soukromí nezúčastněných osob. Jako třeba kdyby dělali rozhovor s Kalouskem a já tam zrovna projížděl, tak aby stará nepoznala, že jsem byl za milenkou v Praze, když jsem jí říkal, že budu v práci.

Další odpovědi:

Stříbrný

A proč by si někdo fotil tvou SPZ?Jedině jestli jsi mu svým autem předtím něco neprovedl.

Zlatý

Klidně si ji vyfotím, ale zveřejnění je postižitelné.
Dost často to praktikuji na parkovištích neboť řidiči jsou prasata a z cizího krev neteče.

Zlatý

Podle mne,žádná taková právní norma nebude.Přece není problém,aby si kdokoliv vyfotil celé auto,tak,aby v záběru byla i SPZ,a potom tu značku v počítači "vytáhl".A těžko se dá někomu zabránit v tom,aby si fotil auta.

Zlatý

Myslím, že to nějak právně postižitelné je, když i televize mají povinnost SPZ rozmazávat, i když nechápu důvod, když běžný občan nemá do databáze registrů vozidel přístup a policie si může vyžádat nesestříhanou verzi reportáže.

Bronzový

SPZ se dosti fotí, záleží koho co zaujme,vyfotí se třeba i bezděky, náhodně. Já jsem videl vyfocenou spz auta evidovaného v Německu a začínala - BLB
Nakonec si to tvé číslo může kdokoliv opsat za jakýmkoliv účelem a ani to nespatříš. Použiješ-li hrubě neprávní kroky, tak se dočkáš hrubě právní odvety.SPZ určitě žádné právní ochrany nepožívá. Když je např. v tv rozmazaná, tak to je v pořádku, přes tu nečitelnou SPZ se chrání totožnost osoby která byla účastníkem třeba nehody.

Pokročilý

V televizi SPZ nerozmazávají podívejte se na zprávy z jakého koli dne , a fotit si taky může kdokoli cokoli , jen jde o to co s tím bude dělat když si vaše auto někdo vyfoťí a nalepí si ho doma nad postel i s SPZ a vaší ženou těžko s tim něco uděláte ale když vaše auto někdo vyfotí a použije to třeba k reklamě tak to už je postižitelný a nezákonný , lajcky řečeno nesmí na tom vydělat jak finančně tak prakticky jak koli ;-)))...

Zdroj: http://www.epravo.cz/top/zakon y/sbirka-zakonu/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.