Avatar uživatele
PeteCZ

Muze si nekdo fotit moji SPZ?

Zdar, muze si jen tak nekdo cizi ofotit SPZ meho auta? Existuji nejake pravni kroky (napr. ochrana soukromi), jak to dotycnemu pekne zavarit? Pokud ne, pouziji kroky tezce a hrube nepravni.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Kric.ouwner, tom004, anonym před 4690 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rocker

A proč by si někdo fotil tvou SPZ?Jedině jestli jsi mu svým autem předtím něco neprovedl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Klidně si ji vyfotím, ale zveřejnění je postižitelné.
Dost často to praktikuji na parkovištích neboť řidiči jsou prasata a z cizího krev neteče.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Podle mne,žádná taková právní norma nebude.Přece není problém,aby si kdokoliv vyfotil celé auto,tak,aby v záběru byla i SPZ,a potom tu značku v počítači „vytáhl“.A těžko se dá někomu zabránit v tom,aby si fotil auta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Myslím, že to nějak právně postižitelné je, když i televize mají povinnost SPZ rozmazávat, i když nechápu důvod, když běžný občan nemá do databáze registrů vozidel přístup a policie si může vyžádat nesestříhanou verzi reportáže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

SPZ se dosti fotí, záleží koho co zaujme,vyfotí se třeba i bezděky, náhodně. Já jsem videl vyfocenou spz auta evidovaného v Německu a začínala – BLB
Nakonec si to tvé číslo může kdokoliv opsat za jakýmkoliv účelem a ani to nespatříš. Použiješ-li hrubě neprávní kroky, tak se dočkáš hrubě právní odvety.SPZ určitě žádné právní ochrany nepožívá. Když je např. v tv rozmazaná, tak to je v pořádku, přes tu nečitelnou SPZ se chrání totožnost osoby která byla účastníkem třeba nehody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kric.ouwner

V televizi SPZ nerozmazávají podívejte se na zprávy z jakého koli dne , a fotit si taky může kdokoli cokoli , jen jde o to co s tím bude dělat když si vaše auto někdo vyfoťí a nalepí si ho doma nad postel i s SPZ a vaší ženou těžko s tim něco uděláte ale když vaše auto někdo vyfotí a použije to třeba k reklamě tak to už je postižitelný a nezákonný , lajcky řečeno nesmí na tom vydělat jak finančně tak prakticky jak koli 😉…

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/zako­ny/sbirka-zakonu/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana Válková

Dobrý večer dneska jel jeden nejmenovaný se nám pomstít všude to říkali dneska jsem je náhodně zahlédla z okna fotit auta máme nové auto Explorer sport a fotil si i dům mám ho na kameře a najednou kamera ukládá nějakou chvíli což víme a auto je poškrábané co má dělat týpek mi píše že silnice je veřejná komunikace a že si může fotit co chce dluží peníze vyhrožuje už dlouho co máme dělat

Nový příspěvek