loosi

Jaký trest hrozí za neúmyslné zabití autem?

Nejlepší odpověď
standa

Usmrcení z nedbalosti – § 143,odstavec:

  1. 0–3 roky
  2. 1–6 let
  3. 2–8 let
  4. 3–10 let

Na případ Dary Rolins se nejspíš vztahuje odstavec 1 paragrafu 143 trestního zákoníku

Ale v případě dvou usmrcených dětí v Hradci Králové se obžaloba kloní k názoru, že lze uplatnit odstavec 4)

Takže tak.

§ 143 Usmrcení z nedbalosti

(1) Kdo jinému(…)způsobí smrt, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že porušil důležitou povinnost(…)

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že hrubě porušil zákony (…)

(4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 3 smrt nejméně dvou osob.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h1d1­.aspx

Další odpovědi
mosoj

Podle toho jak se chovají někteří řidiči na silnici bych dával hodně přísný !!

terry

Trest hrozí určitě.
A i nějaký bude. Jde jen o to, jak velký. To záleží na více okolnostech.

Achaleus

Pokud je to jen nešťastná nehoda, tak se to většinou řeší podmínkou.