Pricetli mi trest ke stavajici podmince nebo mam jeste ocekavat jeden soud?

Dobry den,
mnel jsem zakaz rizeni s podminkou na 2 roky a zkusebni dobu na 3 . Z nutnosti jsem ridil a dostal jsem trest podminku na 3 roky a zkusebni na 5 let. Tim sem se chtel zeptat jestli mne to jenom pricetli ke stavajici podmince nebo mam jeste ocekavat jeden soud.

Odpovědi:

Stříbrný

Nechápu dotaz, jelikož pokud jsi v podmínce tuto podmínku porušil, měla by být podmínka zrušena a přeměněna na nepodmíněný trest a ne opět na další podmínku.
Nechápu dotaz-mám očekávat soud. Podmíněný trest ukládá soud. Zřejmě jsi dostal zákaz řízení u správního orgánu a v tomto případě jsi nedostal žádnou podmínku.
Rovněž není jasné, zda jsi v nutnosti (zřejmě máš na mysli krajní nouzi) řídil auto v době tohoto zákazu nebo zda již zákaz uplynul.
Takže nejprve si promysli na co se ptáš, potom vytvoř otázku a souvislý pochopitelný dotaz.

Zlatý

Nepochopil jsem otázku. Přesto jsem pochopil že jsi řídil přes zákaz. Co to je ? " Řídil jsem z nutnosti" Nic neni tak nutného. Osobně bych ti dal cca 5 let na tvrdo a doživotní zákaz řízení.

Zlatý

v rozsudku je uvedené, či vám bol starý trest zrušený a bol vynesený nový prísnejší trest.
ak to tam nie je, tresty sa vám sčítajú a môžete očakávať i prípadné premenenie prvej podmienky na nepodmienečný trest.

súd pravdepodobne nenadobudol presvedčenie, že ste viedol vozidlo v nutnosti - nezachraňoval ste ľudský život v bezprostrednom ohrození (svoj či cudzí napr. pri živelnej pohrome), tudíž z toho vyplýva, že nepoznáte, čo je "z nutnosti" a čo je vaša potreba.

predstavte ste, že vám niekto "z nutnosti" podpáli barák, lebo sa chce ohriať.

viem si celkom živo v tomto prípade predstaviť stredoveké právo - okrem trestu 100 rán, prípadne i odrezanie ruky, lebo evidentne neviete pochopiť, že za volant proste nepatríte - a to ešte boh vie, za čo ste dostal tú prvú podmienku.

;-Q

Diskuze k otázce

LiborBauer

Prislo mne to primo od soudu ze mne ulozili 36 mesicu podminene na zkusebni dobu 5 let. Zakaz rizeni mne stale bezi

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.