rozdíl mezi souhrnným a úhrnným trestem

Nejlepší odpověď
standa

Odpověď naleznete v ustanovení § 43 trestního zákoníku.

Zjednodušeně řečeno:

ÚHRNNÝ trest :

  • za dva nebo více trestných činů souzených v jednom řízení

SOUHRNNÝ trest :

  • za trestný čin, který spáchal dříve, než byl soudem vyhlášen odsuzující rozsudek za jiný jeho trestný čin

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast1h5d2­.aspx

Další odpovědi
Andělé

Rozdíl mezi uloženým trestem úhrnným,souhrnným a společným je v tom, že úhrnný trest je možné uložit odsouzenému pouze v případě, že se pachatel dopustil více trestných činů v souběhu jednočinném nebo vícečinném a je o těchto skutcích rozhodováno ve společném řízení.
Oproti tomu, při ukládání trestu souhrnného musí již v trestním řízení být vyhlášen odsuzující rozsudek za trestný čin.Při ukládání souhrnného trestu jej soud uloží za skutek, který pachatel spáchal dříve než byl vyhlášen odsuzující rozsudek za předchozí trestný čin, ale odsuzující rozsudek se nestal pravomocný.

Zdroj:http://is.muni­.cz/th/108680/prav­f_b/Trest_sou­hrnny_uhrnny_spo­lecny.pdf