Danča84

Jaký nejhorší trest může dostat, když někdo zavinil dopravní nehodu, kde byla zraněná osoba a možná zemře?

Manžel předjížděl auto poblíž přechodu pro chodce a srazil ženu. Zavolali záchranku, první pomoc manžel neumí, tak oběti jen držel jazyk aby jí nezapadl (prý se to počítá, neposkytnutí první pomoci to není). Lékař ze sanitky říkal, že to s tou ženou není dobré, možná zemře. Víc nevím, tohle mi volal do práce. NEZAVŘOU HO?? Děkuji
Doplňuji:
Tak co jsem mluvila naposledy s manželem, prý ta žena zemřela. Policajti říkali, že to bylo neúmyslné, což je jistě moc dobře. Známý má známého právníka, další advokát je soused u mamky, tak snad. Děkujem za rady a držení palečků!

Nejlepší odpověď
chudst

Kamaradovu maminku srazili na kole. Jela slusne u kraje, ale presto ji smetli. Na miste mrtva. Ridic dostal jen podminku a zakaz rizeni na 4 roky. Takze doufejme, ze budou okolnosti mluvit pro nej a bude vse v poradku. Pokud zena neprechazela na prechodu, je to plus pro vas. Pokud na prechodu a manzel predjizdel na prechodu, je to vetsi pruser. Tady skutecne zalezi na rozhodnuti soudu.
Doplňuji:
Nejhorsi mozny trest:
§ 143
Usmrcení z nedbalosti

(1) Kdo jinému z nedbalosti způsobí smrt, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na jeden rok až šest let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že porušil důležitou povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 proto, že hrubě porušil zákony o ochraně životního prostředí nebo zákony o bezpečnosti práce nebo dopravy anebo hygienické zákony.

(4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 3 smrt nejméně dvou osob.

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/trestne-ciny-paragrafy/vrazda-a-zabiti

Další odpovědi
kropitko

Ať dostane jakýkoliv trest, tak ten nejhorší už má. Dokonce života se tím bude pravděpodobně trápit a přemýšlet co kdyby,,jestli nemohl něco udělat jinak. Třeba už nikdy nesedne za volant, třeba nebude už nikdy v klidu spát. Musíte mu být oporou, musíte mu pomoci.
A je jedno, jestli to bylo na přechodu, nebo mimo přechod, pořád si to bude vyčítat.

Další věc je ta, že spousta chodců si myslí, že přechod pro chodce je jakási bariéra, že tam se jim nic stát nemůže. Nerozhlédnou se, vběhnou do silnice bez rozmyslu,,prostě všichni musíme být opatrní a ohleduplní, ať už chodec a nebo řidič.

Držím palečky, ať se z toho dostanete co nejlépe, jak vy s manželem, tak pozůstalí, ať mají sílu vašemu muži odpustit.

Drap

Nedá se takto odpovědět, záleží na spoustě dalších věcí. Musíte doufat, že se to vyřeší podmínkou.

anonym

Muze byt uplne stejna nehoda na jinem miste a stejne se kazdy rozsudek bude lisit. Vzdy zalezi na vysetrovateli , soudci … vinikovi … spolupraci.
Vas pan by mel asi mel zkontaktovat rodinu pozustalych. Na to bych se sla zeptat psychologa , aby doporucil kdy by byla " nejvhodnejsi " doba.
Je mi lito vas , vaseho pana , ale jeste vice pozustalych pani.
Pisete , ze mate zname pravniky. Sama bych to take tak resila. Je to pochopitelne. Ale chapu i druhou stranu , ktera bude mit zase sve pravniky a ti budou chtit trest nejvyssi.
Musime se na to divat i tou druhou stranou.
Pisete , ze jeste ze pani nemela male deti … ona mela asi vetsi a v tomhle nevidim rozdil. I ti dospelaci ztratili svoji maminu. -iv-

hanulka11

tak to je velmi nepříjemná situace , nezávidím, bude to asi dlouhé vyšetřování , těžko říct kdo bude obviněn .....
vyšetřování ukáže ..moc držím palce

nechtěla bych potkat takového řidiče, který neumí dát první pomoc , když je potřeba …to je velký nedostatek .....
Doplňuji:
četla jsem toto nevím zda je to shoda náhod či je to ona nehoda

http://www.no­vinky.cz/krimi/249164-zenu-na-prechodu-ve-volyni-srazila-skodovka.html?ref=st­alo-se

Natálka 21

Záleží také na tom jestli měl již měl nějaký trestný čin nebo vážně přestupky. Také jestli vychováváte děti.

Danča84

Takže: u okresního soudu vypovídali 3 cca 20letí mladíci z toho pomalého auta a řidič auta jedoucího několik desítem metrů za manželem. Každý něco jiného, jejich výpovědi si vzájemě odporovaly! Dostal 2 roky s podmínečným odkladem na 5 let, zákaz řízení na 7 let a finanční odškodnění pro pozůstalé (naštěstí to zaplatí pojišťovna). Státní zástupce navrhoval nepodmíněný trest, v lhůtě se odvolal, předevčírem se konal soud na kraji a rozsudek – rok nepodmíněně (+5 let neřídit a odškodnění). Odvolat se prý už není kam:´-(((((((((
A pozor, důvod: exemplání příklad pro výstrahu ostatním!!!!!!!

Danča84

Ještě pro upřesnění co jsem psala v původní otázce: „…první pomoc manžel neumí…“ – Volal mi do práce, všude zmatek, nervy… moc jsem mu nerozuměla. Doma mi pak říkal že první pomoc samozřejmě umí, ale ta žena životní funkce (dech, puls) měla, tak proto jí „jen“ dal do stabilizované polohy a držel jazyk. Abych svůj omyl uvedla na správnou míru…

Danča84

Tak prý se stalo tohle: manželovi do cesty zprava vjelo pomalu jedoucí auto, on ho musel objet zleva protisměrem aby nenaboural a doobjížděl na přechodu. V tom místě je ulice úzká, jeden pruh tam, druhý zpátky. Neviděl přes to pomalé auto, navíc byla tma a u chodníku odkud žena vycházela často parkují auta. Dost možná, že to druhé auto ženu vidělo, ale protože jelo pomalu, nebylo nutné hned dupat na brzdu, jen sundat nohu z plynu (ale tím se nerozsvítí červená světla a řidič za tímto autem má pocit, že jedete pomalu z jiného důvodu) a dobrzdilo až na posledních pár metrech, když už manžel neměl šanci správně zareagovat. Možná, kdyby řidič druhého auta lehce ťuknul na brzdu aby blikly červená světla, věřím že by manžel zpozornil a zabrzdil také. V té obci vyrůstal a ví, že tam je přechod, tak by mu to jistě došlo že někdo přechází.

Danča84

IV: to já vím, záleží na lidech, jak dobrého má kdo advokáta, jak kdo bude působit na soudce (lítost x lhostejnost, impulzivní x klidné jednání a podobně)… Za nápad s psychologen děkuji, domluvím se s manželem a zkusím lékařce zavolat. Jen aby to ale nevypadalo jako že si z nich dělá legraci, nedejbože! Nám je také líto života té ženy, jak by ne, a chápeme i příbuzné. Ale nejen oni trpí, i manžel si to ponese celý život, kdykoliv zavře oči. Děti měla už asi dospělé, je smutné když umře i stará babička, to určitě, ale kdyby po sobě ta žena zanechala dvou, pěti, desetileté děti, bylo by to ještě smutnější. Přeci jen dospělák je již relativně samostatný, o dítě by se neměl kdo postarat, zvlášť kdyby se z toho příbuzní sesypali. Čímž samozřejmě nechci situaci zlehčovat!
Natálka 21: v minulosti pár pokut dostal (špatné parkování, předjíždění na plné čáře), ale nic vážnějšího ne. Děti nemáme.
Děkujeme

anonym

Je to strasne vsechno smutny … ☹ .
Asi budete potrebovat psychologa i oba dva. Bude se vasemu manzelovi tisickrat za den vracet slovo .. kdybych …

  • iv-

anonym

Je to strasne vsechno smutny … ☹ .
Asi budete potrebovat psychologa i oba dva. Bude se vasemu manzelovi tisickrat za den vracet slovo .. kdybych …

  • iv-

Danča84

Hanulko je to ono, my to našli na jiném serveru. Píšou že jí přejel na přechodu. Nejspíš jel za autem které dávalo přednost na poslední chvíli a už to neubrzdil, tak auto strhnul do strany na tu ženu – to jsme si domysleli s kolegyní. Aspoň že v 54 nenechala po sobě malé děti, na to jsem pořád myslela, jestli to nebyla nějaká mamina. I takhle je to dost hrozný!!

kropitko

Dančo, tohle se skutečně může stát každému, ať už chodci, či řidiči. Já např. jsem před cca rokem přecházela s manželem a s malou dcerou, kterou jsem měla na ruce, přes přechod na dvouproudovce. Autobus nám dal přednost, já přecházela blíž k němu a nevšimla jsem si, že v druhém pruhu jede Avie( jela cca 80km/h), nebít mého muže, který mně na poslední chvíli srazil k zemi, tak to nedopadlo dobře. Chyba by byla na obou stranách. Ale proč to píši,,víte jak by si to vyčítal můj muž, že mně a dceru nedokázal uchránit?? I to musíte vzít v úvahu, až budete kontaktovat rodinu oběti. Je to hrozné neštěstí,,,,

Danča84

Ty dvouproudovky jsou na přecházení děsný. Jako malé mi mamka vždycky kladla na srdce – musíš se pořádně rozhlédnout, jestli něco nejede v obou pruzích. Jedno auto tě může pustit, ale druhé tě třeba zajede! Tyhle případy jsou vždycky hrozné, měla jsi opravdu štěstí že jsi tam šla s manželem, podruhé jsi se narodila…

kropitko

No nejen já, ale i naše dcera, jak jsem psala měla jsem ji v ruce. To byla taková rychlost, myslím, že to byl od muže instinkt. Autobusák má asi do dneška z toho trauma, stál tam ještě pár vteřin, než se rozjel. Myslím, že ten už na přechodu nikomu přednost nedá, pokud pojede v dvouproudovce blíž u chodníku,,:-(,,
Hlavně ať vám to dobře dopadne.

Danča84

Děkujem Kropítko! Máte obě štěstí že máte doma tak pohotového manžela a taťku! Já nevím nic, byla jsem na noční, teď je manžel na denní. Netuším jak to vyšetřovali ani na čí stranu se přiklání, informace ze zpravodjských serverů to zkreslují aby měli senzaci, navíc opisují vlasními slovy jeden od druhého takže ve finále z toho vznikne zajímavá, leč pravdě nepodobná slátanina. Řidičák manželovi vzali, teď čekáme co bude dál. Hlavně aby ho nezavřeli, na to jediné teď dokážu myslet.