WRC.Patrik

Fyzické napadení nezletilého

Zdravím. Chtěl bych se zeptat. Z intru, kde je i přítelkyně ,mi jeden 17 letý frajírek pořád vypisoval narážky na moji přítelkyni,sa­mozřejmě uchylného typu. Řekl jsem přítelkyni aby ho upozornila at toho nechá.Nenechal. Začal mi psát, vzájemně jsme si vulgárně vyměnili pár slov prostřednictvím FB. Také mi tam začal psát že mám dojet, že mi rozkřápe tlamu, rošlape hlavu a jestli ne on, zavolá si na to jiné ,,týpky'' jak sám napsal. Na to jsem mu odepsal že pokud si to neumí vyřešit sám,taky si zavolám ,,týpkyjak on to nazívá. Přišlo mi to pubertální a dětinské,první jsem to bral jako srandu,ale pak už toho bylo moc,začal prej po intru šířit že mi rozbije hubu,atd.i kdyby ho měli vyhodit. Napsal mi že mám dojet,a esi ho dobiju tak mě pak zabije-ano dává to smysl,ale už jsem to prostě bral jako výhružku a zastrašování smrtí.Shodou okolností jsem přítelkyni vezl do oného Města ,které leží v jiném kraji než bydlím nový mobil,a tohoto frajera po cestě potkal.Krom pár facek,které nafasoval a omluvy mé přítelkyni do očí za mého ,,dozoru se nic víc nestalo. O pár hodin si ale prej ale začal stěžovat na bolesti hlavy a rodiče ho odvezli na vyšetření.

V čem je má otázka : Policie už vyslechla všechny možné lidi,včetně přítelkyně, jen mě zatím ne. K tomu zřejmě dojde,ale zajímá mě,jaký postih mi hrozí. Hlavně mě zajímá jak se můžu bránit tím,že mi pohrozil zabitím ? I kdyby to byla sranda, já to tak brát nemusel.A pár facek? To mi přijde směšné. Sice je mu 17 a mě 22 let,ale toto mě vážně provokovalo měsíc a půl , a neustálé jeho vypisování,výh­ružky,atd. I když ke konci už jsem výhružky stylu že se teda těším na něj,dojedu,zvládnu to i bez kamarádů atd. psal i já.

Díky za případné rady,popř. zkušenosti. Možná se ptám jen proto že se nudím,bobky určitě nemám,ale nemíním platit nějakou trestní komisi za to že proplesknu parchanta co mi vyhžouje a obtěžuje přítelkyni.

Nejlepší odpověď
badisko

No co uz ..dostal co zaslouzil jinak ti doporucim jen toto zalohuj si vsechny zpravy sms co ti poslal ..taky facebook atd ..at mas alespon neco pro policii a nedelej si moc tezkou hlavu Policie to prosetri a necha to vysumet pokud jsi nebyl v minulosti trestan za napadeni …udelaji jen bububu a smitec ..:D
PS; Drzim palce at ti to dobre dopadne a nemas kvuli toho imbecila problemy …

Další odpovědi
huxa

Ukaž policii vaši konverzaci. Je celkem důležité, kdo se koho jako první dotkl, neboť se dělí slovní útoky a útoky fyzické-slovní útoky jsou dneska brány jako by měli daleko menší váhu. Pokud se jednalo vážně jen o pár výchovných facek, ničeho se nemusíš bát, větišnou, i kdybys mu usekl prst, z policie si dělají všichni dobrý den a dobře vědí proč. Prostě se většinou nic nevyřeší. Teď aspoň můžete vy o tom klukovi na intru říct, jaký to je žalobníček.

lukas.zmizik

Vyber si nějaký vhodný trestný čin a podej na něj trestní oznámení…
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h10d5­.aspx

klumprt

Vypadá to na přestupek proti občanskému soužití podle § 49 odst. 1 písm. c) zákona o přestupcích. Pokud tedy šlo o pár facek bez újmy na zdraví. Újma na zdraví by musela být samozřejmě podložená lékařskou zprávou. Takhle by se to dalo kvalifikovat podle uvedeného letmého vylíčení události. Vzájemné urážky přes Facebook by se daly brát opět jako přestupek proti občanskému soužití, ovšem vzhledem ke vzájemnosti by mohl být spáchán oběma stranami, takže s tím bych byl opatrný. Výhružky zabitím apod. pravděpodobně byly spíše plané a nezpůsobilé vzbudit v adresátovy důvodné obavy, takže intenzity potřené pro trestní řízení zřejmě nedosáhly.
To jestli se na policii jedná o trestní nebo přestupkové řízení se dá zjistit přímým dotazem, anebo nenápadně tím, jestli podáváš vysvětlení podle § 61 zákona o Policii ČR (přestupek) nebo podle § 158 odst. 6 tr. řádu (trestný čin), což uvidíš na protokolu, který ti dají podepsat.
Za uvedený přestupek je pokuta do 20000 Kč, řešila by to přestupková komise města, kde k přestupku došlo. Podle popisu odhaduju, že by konečná pokuta měla být mnohem nižší, ale těžko říct.

Reezo

Já bych na něj dodatečně klidně podal trestné oznámení, vyhrožování, zastrašování a obtěžování. Důležité je co vypoví přítelkyně a hlavně ta konverzace mezi vámi… Pokud jsi v právu, tak bych se vůbec nebál. Pár facek můžeš odůvodnit tím, že jednal agresivně a že jste se bránil hrozícímu útoku.