marketak5

Do kdy mohu nahlásit policii nebo přestupkové komisi spáchání přestupku?

Před týdnem mě napadl sousedův pes, když jsem bránila svého psa. Svého jsem měla v náručí a sousedův pes se do mě zakousnul. Jelikož je to soused, nechtěla jsem nic hlásit, že se domluvíme spolu. Stačilo by mi, aby pes už byl jen na vodítku a nejlépe s náhubkem, ale bohužel se to neděje. Tak by mě zajímalo, jestli můžu tento čin nahlásit i teď případně do kdy nejpozději od onoho incidentu. Nevíte to někdo?

Nejlepší odpověď
atriplex

Pokud se budeme držet v rovině přestupku, tak do jednoho roku od spáchání musí být pravomocně rozhodnuto, jinak je věc promlčena. Oznámit byste to měla co nejdříve – svědci, vy i pachatel si po pár měsících nebudou nic pamatovat.

Další odpovědi
Drap

Kdykoli, čím dříve tím lépe.

tom004

Já bych se nejdříve zajímal,jestli je sousedův pes očkovaný,preven­tivně bych šel k lékaři,a ohlásil vše na PČR.

baghira

Přestupek se promlčuje po roce.

marketak5

pes očkovaný byl, donesli potvrzení od veterináře, u lékaře jsem samozřejmě byla, všechny papíry mám..Vlastně ani nevím, jestli to je přestupek, ale asi jo, zase taková velká újma na zdraví to nebyla, aby to byl trestný čin..