Pokuta nebo přestupková komise?

Dnes jsem odcizil věc v hodnotě 27 Kč v hypermarketu. Při odchodu jsem byl zastaven ochrankou. Poté jsem byl odveden do kanceláře hypermarketu, kde mi byla udělena pokuta 1000 Kč od provozovatele. Jelikož jsem danou částku neměl u sebe, byla zavolána městská policie. Po příjezdu policie jsem nahlásil osobní informace. Ze strany policie mi nebyla udělena žádná pokuta, bylo mi jen sděleno, že mi přijde dopis, kde budu předvolán k přestupkové komisi. Je mi 17 let a nebyl informován zákonný zástupce. Měl být o dané situaci informován nebo přivolán? Měl jsem být vyslechnut a poté obdržet pokutu od policie nebo se v dané situaci zachovali správně? V jaké výši mi bude udělena pokuta? Je možné se nějak obhajovat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A v případě, že se bude přestupek projednávat ve správním řízení a nikoli blokovou pokutou (což je také možné) dostanete k pokutě navíc náklady správního řízení ve výši 1000,-Kč.
Dost drahá krádež za 27,-Kč-ne?

Další odpovědi:

Zlatý

Jak se chceš obhajovat?
Že jsi ukradl chleba, když jsi měl hlad?
Nebo mladická nerozvážnost?

Pokročilý

Máte OP?-tak jste za své tr.činy odpovědný.Oni postupovali správně.A doma z vás budou mít"radost".

Zlatý

Pokuta od provozovatele???Pokutovat te muze jen MP nebo Pomahat a chranit.

Bronzový

1) výše pokuty je stanovena v zákonš - §50 z.č.200/1990Sb.
2) Zákonný zástupce vyrozuměný být nemusel, obzvláště, když jste nebyl zadržen a rozhodnutí (pokuta) vám nebyla udělena
3) Postup strážníků byl správný - vyslechnutý budete až u přestupkové komise
4) Obhajovat se můžete jak chcete, je to vaše právo. Správní orgán pak buď vaší verzi uvěří či nikoliv

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.