lesice

§ 158 ods. 6 trest. řádu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme jít s manželem podat vysvětlení § 158 ods. 6 trest. řádu, budeme spolu nebo každý v jiné místnosti? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pájo

(6) Policejní orgán je oprávněn vyzvat osobu, aby se dostavila k podání vysvětlení ve stanovené době na určené místo; v řízení o zločinu je osoba povinna výzvě vyhovět ihned. Jestliže se osoba, která byla řádně vyzvána k podání vysvětlení, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být předvedena. Na to a na jiné následky nedostavení (§ 66) musí být taková osoba upozorněna.

Předpokládám, že pokuď se jedná o plnoleté osoby, jsou dotazovány vždy odděleně.
(názor)

Další odpovědi
honzikd

Budete vypovídat každý v jiné místnosti. Každý z vás má ale právo odmítnout výpověď, pokud byste sebe, nebo osobu blízkou, mohla vystavit riziku trestního stíhání. Toto ošetřuje zákon 83/1991 Sb., §12, odstavec 3.