Avatar uživatele
Registrovaný

§ 158 ods. 6 trest. řádu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, máme jít s manželem podat vysvětlení § 158 ods. 6 trest. řádu, budeme spolu nebo každý v jiné místnosti? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

(6) Policejní orgán je oprávněn vyzvat osobu, aby se dostavila k podání vysvětlení ve stanovené době na určené místo; v řízení o zločinu je osoba povinna výzvě vyhovět ihned. Jestliže se osoba, která byla řádně vyzvána k podání vysvětlení, bez dostatečné omluvy nedostaví, může být předvedena. Na to a na jiné následky nedostavení (§ 66) musí být taková osoba upozorněna.

Předpokládám, že pokuď se jedná o plnoleté osoby, jsou dotazovány vždy odděleně.
(názor)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Budete vypovídat každý v jiné místnosti. Každý z vás má ale právo odmítnout výpověď, pokud byste sebe, nebo osobu blízkou, mohla vystavit riziku trestního stíhání. Toto ošetřuje zákon 83/1991 Sb., §12, odstavec 3.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.