Ryboun

Co znamená, když někdo řekne: to se teda dalo čekat?

Jako vždy mám téma „co znamená, když se řekne…“. Chci se zeptat, co znamená, když někdo řekne třeba když se něco stalo: no, to se teda dalo čekat.

Odpovědi
xxx3

no přece že se to dalo čekat ;) (to něco, co se nakonec opravdu stalo)

Cenobita

Že se dala nebo mohla daná činnost či děj předpovídat nebo předjímat.

Například, když dítě nosí celý rok špatné známky, dá se čekat, že propadne.

Klaproth

Zanamená to, že se to dalo čekat. Co je na tom nesrozumitelného?

Roman71

To znamená, že přišel očekávaný výsledek podle předchozích událostí.

Jak už tady bylo přispěvateli řečeno, že se určitý děj (nebo jev) odehrává tak zřejmým způsobem, že výsledek dá předpokládat. Když nakonec vše dopadne dle očekávání, někdo z přihlížejících se neudrží a prohlásí: „No, to se dalo čekat.“