Avatar uživatele
Nuk nuk

Co se zbytky svíčkové?

Zbyl mi kousek svíčkové. Neznáte recept na rychlé a jednoduché jídlo, kde by se daly vhodně využít?
Doplňuji:
Pro Annas: Docela nechápu, kdo dává červené palce pod recepty. Jednak je pravda, že jsem v otázce nezmínila, jestli jde o syrovou nebo tepelně zpracovanou svíčkovou, a navíc je ten recept velice pěkný a použitelný třeba jindy. Já osobně Vám za něj děkuji.

Pro ostatní: Doplňuji, že jde o tepelně zpracovaný kus svíčkové, právě po klasické úpravě se smetanovou omáčkou (tu ale využít nepotřebuji:D).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Asi nemáte na mysli recept na tradiční omáčku. Našla jsem jednu rychlovku.
Steaky
Vynikající a nenahraditelné steaky ze svíčkové, jejich příprava trvá jen 8 minut!!!
Budete potřebovat:
4 křehké steaky ze svíčkové
1 lžíce oleje
1 lžíce másla
mletý pepř, sůl
Postup:
Olej dáme do nádoby a zahříváme 3 minuty.
Steaky hřbetem ruky naklepeme, opepříme a osolíme.
Na nahřátý olej dáme steaky a vaříme 2 minuty. Otočíme, přidáme máslo a vaříme ještě 1–3 minuty, podle toho, jak chcete mít steaky propečené.
Po ukončení varného procesu je necháme 2 minuty odpočinout, obložíme zeleninou a podáváme s bramborovými hranolky.

Doplňuji:
Ještě než jsem dostala červený palec, jsem si uvědomila, že z Vaší otázky nebylo jasné, zda Vám zbyla hotová svíčková nebo syrová svíčková.

Zdroj: http://www.fe­mina.cz/hovezi-maso/steaky/62/9

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

zde v odkaze vám nuk nuk zásílám taky recept který se jmenuje rychlá svíčková pečeně

Zdroj: http://recepty­.ekucharka.cz/rychla-svickova-pecene/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aluška

maso ze svíčkov (tepelně upravené( 🙂 se dá pžít třeba pro přípravu bularské pomazánky…bohužel jsem nyní v práci a recept na ni mám doma v sešitku…pokud o něj budete mít zájem přidám ho sem jak budu doma…;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

já bych ji dál tepelně neupravoval-zkus něco studeného třeba nejaký salát nebo závitek nebo pomazánku…
PS.pozor svíčkovou lze lehce zkurvit:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek