Stříbrný

Co se zbytky svíčkové?

Zbyl mi kousek svíčkové. Neznáte recept na rychlé a jednoduché jídlo, kde by se daly vhodně využít?
Doplňuji:
Pro Annas: Docela nechápu, kdo dává červené palce pod recepty. Jednak je pravda, že jsem v otázce nezmínila, jestli jde o syrovou nebo tepelně zpracovanou svíčkovou, a navíc je ten recept velice pěkný a použitelný třeba jindy. Já osobně Vám za něj děkuji.

Pro ostatní: Doplňuji, že jde o tepelně zpracovaný kus svíčkové, právě po klasické úpravě se smetanovou omáčkou (tu ale využít nepotřebuji:D).

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Asi nemáte na mysli recept na tradiční omáčku. Našla jsem jednu rychlovku.
Steaky
Vynikající a nenahraditelné steaky ze svíčkové, jejich příprava trvá jen 8 minut!!!
Budete potřebovat:
4 křehké steaky ze svíčkové
1 lžíce oleje
1 lžíce másla
mletý pepř, sůl
Postup:
Olej dáme do nádoby a zahříváme 3 minuty.
Steaky hřbetem ruky naklepeme, opepříme a osolíme.
Na nahřátý olej dáme steaky a vaříme 2 minuty. Otočíme, přidáme máslo a vaříme ještě 1-3 minuty, podle toho, jak chcete mít steaky propečené.
Po ukončení varného procesu je necháme 2 minuty odpočinout, obložíme zeleninou a podáváme s bramborovými hranolky.

Doplňuji:
Ještě než jsem dostala červený palec, jsem si uvědomila, že z Vaší otázky nebylo jasné, zda Vám zbyla hotová svíčková nebo syrová svíčková.

Zdroj: http://www.femina.cz/hovezi-ma so/steaky/62/9

Další odpovědi:

Zlatý

zde v odkaze vám nuk nuk zásílám taky recept který se jmenuje rychlá svíčková pečeně

Zdroj: http://recepty.ekucharka.cz/ry chla-svickova-pecene/

maso ze svíčkov (tepelně upravené( :-) se dá pžít třeba pro přípravu bularské pomazánky...bohužel jsem nyní v práci a recept na ni mám doma v sešitku...pokud o něj budete mít zájem přidám ho sem jak budu doma....;-)

Stříbrný

já bych ji dál tepelně neupravoval-zkus něco studeného třeba nejaký salát nebo závitek nebo pomazánku...
PS.pozor svíčkovou lze lehce zkurvit:-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 842
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.