Nuk nuk

Co se zbytky svíčkové?

Zbyl mi kousek svíčkové. Neznáte recept na rychlé a jednoduché jídlo, kde by se daly vhodně využít?
Doplňuji:
Pro Annas: Docela nechápu, kdo dává červené palce pod recepty. Jednak je pravda, že jsem v otázce nezmínila, jestli jde o syrovou nebo tepelně zpracovanou svíčkovou, a navíc je ten recept velice pěkný a použitelný třeba jindy. Já osobně Vám za něj děkuji.

Pro ostatní: Doplňuji, že jde o tepelně zpracovaný kus svíčkové, právě po klasické úpravě se smetanovou omáčkou (tu ale využít nepotřebuji:D).

Nejlepší odpověď
annas

Asi nemáte na mysli recept na tradiční omáčku. Našla jsem jednu rychlovku.
Steaky
Vynikající a nenahraditelné steaky ze svíčkové, jejich příprava trvá jen 8 minut!!!
Budete potřebovat:
4 křehké steaky ze svíčkové
1 lžíce oleje
1 lžíce másla
mletý pepř, sůl
Postup:
Olej dáme do nádoby a zahříváme 3 minuty.
Steaky hřbetem ruky naklepeme, opepříme a osolíme.
Na nahřátý olej dáme steaky a vaříme 2 minuty. Otočíme, přidáme máslo a vaříme ještě 1–3 minuty, podle toho, jak chcete mít steaky propečené.
Po ukončení varného procesu je necháme 2 minuty odpočinout, obložíme zeleninou a podáváme s bramborovými hranolky.

Doplňuji:
Ještě než jsem dostala červený palec, jsem si uvědomila, že z Vaší otázky nebylo jasné, zda Vám zbyla hotová svíčková nebo syrová svíčková.

Zdroj: http://www.fe­mina.cz/hovezi-maso/steaky/62/9

Další odpovědi
panenka

zde v odkaze vám nuk nuk zásílám taky recept který se jmenuje rychlá svíčková pečeně

Zdroj: http://recepty­.ekucharka.cz/rychla-svickova-pecene/

aluška

maso ze svíčkov (tepelně upravené( 🙂 se dá pžít třeba pro přípravu bularské pomazánky…bohužel jsem nyní v práci a recept na ni mám doma v sešitku…pokud o něj budete mít zájem přidám ho sem jak budu doma…;-)

honza19hk

já bych ji dál tepelně neupravoval-zkus něco studeného třeba nejaký salát nebo závitek nebo pomazánku…
PS.pozor svíčkovou lze lehce zkurvit:-)