Lucimia

Jak na steak?

Včera jsem se rozhodla, že zkusím udělat domácí steak. Nutno podotknout, že to byla moje premiéra. Ale říkala jsem si – mám o tom načteno celkem dost a také jsem věděla, jaké maso je pro steak nejlepší (svíčková, roštěná, popř. vepř.krkovice) Bohužel v našem městě nemáme pořádné řeznictví a také jsem chtěla ušetřit, tak jsem koupila v supermarketu přímo naporcované maso na Rump steak – byla to ale vepřová kýta. Ale říkala jsem si, že když je tam napsáno steak měl by i z tohoto masa vyjít dobrý steak. Bohužel! Maso bylo tak tuhé a bez chuti jak podešev!!! Přítel byl velmi „nadšen“ a maso jsme trávili celý den. Navíc se u přítele objevily trávicí potíže. ☹
Chci se zeptat, jestli to bylo mnou, ač jsem dodržela všechna pravidla pro správný steak nebo to bylo tím masem???? Docela mě to zklamalo a bojím se jít do dalšího steaku. Děkuju za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
Musím ještě doplnit, že na zadní straně toho balení byl návod a skutečně to byl návod jak na steak – stupně propečení, nemělo se to naklepávat, jenom rukou – prostě jako na steak ne ma řízek. Fakt to je děs, jak člověk naletí. Mělo mi to dojít. :(

Nejlepší odpověď
dagry

Dle mého názoru chyba v tobě nebyla, tím se netrap. Na steak musí být opravdu hovězí maso, vepřové je nevhodné. Kdybys udělala řízek s kaší určitě byste si pošmákli víc. Tak třeba příště se zadaří líp. Chybami se člověk učí.

Další odpovědi
ReHu

Já si myslím, že když jsme v Čechách, měly by i popisky být v češtině. A pokud je vžitý název steak na steak, nebudu tak popisovat plátek na řízek, i když to je ze zadku, kýty.
Ale jsme v Čechách, takže co bychom čekali. To by někdo u popisků musel přemýšlet.

anonym

Dagra te podporila a ja se priklanim,steak z hoveziho od zeber ci zad,grilovat ci na panvi a prudce a rychle opect.Cim dele opekas tim je tuzsi.Preji zdar.

anonym

Rump znamená v tomto případě zadek, kýta a steak plátek, řízek. Takže bylo maso správně označeno jako řízek z kýty. Z tohoto masa steak neuděláte, kdyby jste se rozkrájela. Vaše vina byla jen v tom, že jste zvolila nesprávný druh masa.