majdule

Nedaří se mi zahustit buřtguláš. Co s tím??

Pokaždé zůstane napůl tekutý, zkoušela jsem kupovanou instantní jíšku, hladkou mouku rozmíchanou s vodou, ale vždy to dopadne stejně:/

Nejlepší odpověď
beer

Konkrétně buřtgulage zahušťuju navíc bramborovým knedlíkem v prášku – jednoduché, rychlé a nežmolkuje jako mouka )) Vyzkoušej a uvidíš !
Doplňuji:
Tím navíc jsem myslel to, že už při přípravě přidám část brambor do guláše – ony se rozvaří a zhušťují. Nó a pak zbytek brambor a prášek úpně nakonec, pokud je potřeba.

Další odpovědi
hanny 2

Zahušťuji moukou s vodou,dej toho víc – málo vody,víc mouky,jen aby se ta mouka rozmíchala.Nebo nastrouhaným tvrdým chlebem.Instantní jíšku jsem kdysi používala,zahustila dobře,ale druhý den,když si to syn ohříval,tak se ptal,jestli to je polívka.

dědapetr

Zkuste uvařit zvlášť brambory a slít vodu,brambory rozšťouchat a přidat do guláše.Přidávat šťouchané brambory podle hustoty guláše.
Doplňuji:
Vařené brambory přidáme jen do uvařeného guláše z důvodu zahuštění.

Elk

Taky zahušťuji rozmixovaným chlebem s H2O, ale raději dám do toho rozmix. syrové brambory. Samozřejmě je dobrá hladá mouka.
Jo dobrý gulášek to je jako se svíčkovou…tu dělá ta moje mňam mňam !!!

tom004

Mouka s vodou,to není to pravé ořechové.Zahušťuji moukou tak,že ji dám do jemného sítka,poklepem ji „nacedím“ na guláš,a míchám.Mouku přidám podle potřeby.Má to výhodu,mouka nedělá hrudky,je provzdušněná,a rychleji se provaří.Dělala to tak i naše babička.a fakt to funguje.Dobrou­ chuť.

anonym

Já zahušťuji polohrubou moukou s malým přídavkem ins.jíšky.

elektrikář

U nás se používá hodně cibule do zkladu, mouku rozmixuji ponorným mixerem v hrnečku přidávám po částech aby z toho nebyl pudink.Mouka se musí dobře provařit. Když nepospíchám dělám jíšku..Jde použít osmažená chlebová strouhanka jednou jsem pod ní dal zbytek másla. Přepuštěné máslo vonělo z celého guláše. Jde použít rozmixovaný brambor je jedno zda vařený nebo syrový.Přeji úspěch a dobrou chuť.Hned bych se dal pozvat.

cappuccino

Ja poouzivam bramborovou kasi v prasku. Davam ji i do bramboracky.