Lilly

Co mám dělat proti akné ???? A jak se zbavit černých teček na nose ??? Díky moc

Co mám dělat proti akné ??? A jak se zbavit černých teček na nose ??
Doplňuji:
Už 1–2 roky trpím na akné nevím co mám dělat žádné přípravky mi nepomáhají prosím pomozte mi už bych se jich moc ráda zbavila :)) Díky moc :)

Nejlepší odpověď
fcoop

Léčba akné závisí na typu akné, stupni postižení a rozsahu změn. V zásadě lze léčbu rozdělit na místní a celkovou. K místním lékům patří komedolytika, léky antibakteriální a ostatní.

http://www.or­dinace.cz/cla­nek/lecba-akne/

Co zajít ke kožnímu?

Další odpovědi
Terryle

Podle toho, kolik Ti je. V pubertě to je normální a vyhne se tomu málokdo, ale pokud jsi starší /20 a víc/, může to být „zasviněním“ organismu, bordelem v hormonech atd. Pro začátek zkus trošku vylepšit stravu – prostě jíst zdravěji, víc pít atd; tím nic nezkazíš. Pokud se to nezlepší, zašla bych ke kožní.

Mně se docela osvědčila pleťová voda vlastní receptury – pomáhá mi víc než všecky kupovaný. Kup alpu a šalvěj, udělej z šalvěje hooodně silnej čaj /klidně dvě lžíce na hrneček/, nech vylouhovat a po vychladnutí smíchej s alpou 1:1. Mně se to celkem osvědčilo – i na dotek cítíš, že je obličej hladší a čistší. Ale úplně tě toho nezbaví. Černý tečky jsou podle mě problém – kdo má hodně široký póry, tomu se tam prostě něco vždycky usadí. Jedině snad že by sis pucovala obličej tamponem s pleťovou vodou pětkrát denně… :oD
Doplňuji:
Zapomněla jsem upozornit: ta alpa platí v případě, že nemáš moc citlivou pleť. Případně napřed vyzkoušej slabší ředění /míň alpy, víc čaje/. Někomu alkohol na pleť nedělá dobře, tak s tím opatrně…

ReHu

Čistit kvalitní kosmetikou.
Pleť budeš mít asi mastnější, možná smíšenou, takže používat příslušnou řadou.
Neuvedla jsi věk. 2 roky nejsou vyjímečné.

jaza

Černých teček – jsou to ucpané póry, které mají nahoře silnou kruchtu z prachu z ovzduší. Můžeš si je vymáčknout sama a pak namazat měsíčkovou mastí, nutná je ta nejmastnější, je jich více druhů, proto kupuji v lékárně. Pokud to nezvládneš, tak zajdi na kosmetiku, tam ti je odborně vytlačí. Akné můj syn řeši, a to doma si to maže právě tou výbornou měsíčkovou mastí, když jde ven, tak si obličej řádně omyje a namaže celý obličej modrou Niveou. Již po 3 týdnech byl vidět kladný výsledek. Akné se mírně zatáhlo. To neustále mazání zabrání i vzniku případných jizviček.

Tic tac

Nejdříve si zajdu za svou kožní lékařkou a ta ti řekne co dál .