ShyDoe

černé tečky

Dobrý de, vím, že tady už jsou asi tři témata, ale já bych potřebovala vědět, jestli černé tečky z obličeje zmizí sami, nebo jen vymáčknutím a následným pravidelným čištěním pleti, aby zase nevznikly… děkuji moc.
P.S. nejsem žádná špindíra, pleť si čistim pravidelně a stejně tečky mám, zkoušela jsem všechny citrónové a jiné domácí masky nebo peelingy z drogerie,, ale nic nepomáhá :/

Nejlepší odpověď
www

Problém má název akné a vše k tomu najdeš ve zdroji:
Doplňuji:
Jen podotýkám, že malé puchýřky s bílou čepičkou i ty černé tečky jsou jedno a totéž, pouze s jiným vývojem onemocnění, zkrátka akné.

Zdroj: ona.idnes.cz/jak-se-zbavit-akne-0mm-/zdravi.aspx?c=A130318­_122618_zdravi_pet

Další odpovědi
annas

Budu se opakovat, věřím alternativní medicíně, , bylinkám, i když někteří uživatelé Odpovědí mé vlastní zkušenosti znevažují, přestože nevyzkoušeli.

Nikoho nepřesvědčuji, ani jiné názory nezesměšňují. Každý má pravo volby. .

Vím, že jakýkoliv vnější pupínek, znaménko apod. jsou projevem vnitřní nevyrovnané energie JIN a JANG v určitých orgánech.. Zkuste se léčit vnitřně.

Podle toho, v které části obličeji máte tečky, dá se zjistit, které orgány jsou přetížené či nevyrovnané.

Projděte si odkaz, zkuste se podívat na stravování, bylinkové koule. Třeba vás něco zaujme, i když u vás zřejmě nejde o takový rozsah, jaký je uvedený na fotografii..

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/prirodni-lecba-akne/

anonym

A nejsi sama,koho problém trápí..http://kras­na.nova.cz/cla­nek/modaastyl/dej-sbohem-cernym-teckam.html

bububabu

Po vymačkání se většinou objeví zase a může se stát že i ve větším počtu.
Jestli jsi ještě nevyzkoušela acylpyrinovou masku tak vem 3 acylpyriny kápni na každou tabletku 2 malé kapky vody, nech chvilku stát a potom druhou stranou lžičky rozmačkej. Potom přidej trochu medu, rozmíchej na hustší kašičku a aplikuj na celou tvář, (kromě očí samozřejmě). Nech působit 15 min. a potom umýt s následným krouživým pohybem. Acylpyrin funguje také jako peeling a zjemní ti plet. Používej tak 2× do týdne, více ne.
Někomu tato maska pomáhá proti černým tečkám, někomu proti akné a někdo to používá vysloveně jen pro jemnější plet. Záleží opravdu na typu člověka…
Tak snad ti to pomůže. :)