Zvuk letícího vrtulníku dělá především jeho motor, rotor nebo vrtule?

Nejlepší odpověď
Kepler

Všechno dohromady, ocasní rotor nejmíň. Motor vydává vrčivý zvuk, listy rotoru asi jako když šíleně rychle klepeš koberce. Tenhle zvuk je aerodynamického původu a šíří se na největší vzdálenost.

Další odpovědi
Edison

Taky záleží na typu motoru, konstrukci a počtu lopatek a dalších vlastnostech. Existují extrémě tiché vrtulníky stejně, jako extrémě hlasité.

Dochy

Pokud vím tak nejvíc vrtule. Nejsem si jistej jak chápeš rozdíl mezi vrtulí a rotorem.