Boy 13

Zvládli jste někdy nejíst 24 hodin?

Uvažuji, že v sobotu si dám tzv. jednodenní půst, budu pít pouze čistou vodu, nic víc. A co vy, zvládli jste někdy 24 hodin bez jídla, pít jenom vodu? A jak řešíte případnou ,,krizi", kdy Vám opravdu hodně kručí v břiše, vy si chcete dát jídlo, ale zároveň si nechcete jednodenní půst porušit? Děkuji.

Nejlepší odpověď
seraphico

Ano. Tedy ne dobrovolně, bylo to před kolonoskopií. Vydržet se to dá úplně v pohodě.

Dobrovolně bych to ale nedělal. Pokud mi kručí v břiše, tak si tělo říká o jídlo. A poslouchat své tělo je správné.

Další odpovědi
orwell

24 hodin není nic moc, to se dá zvládnout úplně v pohodě. Zvládnul jsem i tři dny. Zpěvačka Helena Vondráčková takto kdysi řešila pondělky a dost si to pochvalovala. Jestli to dělá dosud, nevím. Pokud půjdeš na vyšetření trávicího traktu, budeš muset rovněž přijít vyčištěný. Před odběrem krve na glykémii musíš min. 12 h lačnit a taky to zvládneš bez problémů. Občasný jedodenní půst ti může jenom prospět.

Drap

Zvládl jsem to bez problémů a ne jen jednou. Neni to žádný problém. Buď chci, nebo nechci. To splní každý. Děláváme to jako dobrovolný úkol s dětma na táboře a většinou to všichni splní bez problémů. Když poruší, tak vždy jen omylem, že zapomene a utrhne si třeba jahodu. To že ti kručí v břiše neni škodlivé.

Prostě já...

Zvládla. Když mi kručelo v břiše tak jsem se šla napít.

quentos

Ano, ale jen během nemoci.

paul1

Zkoušel jsem to víckrát a dost často jsem to i vydržel. Náš známý roky drží jednodenní půst každý týden a občas na to nahecuje i mne. Říká se, že když kručí v břiše, tak v tu dobu si tělo bere ze zásob tuku a člověk hubne.

Lucie Edová

Zvládla jsem to, ale jen díky cbd oleji, používám tento https://www.semena-marihuany.cz/cs/cbd-olej/7712-cbd-5-prirodni-full-spectrum-olej-30-ml-cannapio.html Pomáhá mi zlepšit metabolismus a když jsem nejedla, měla očistu, tak mi toto hrozně pomohlo :)

Kelt

Osobně jsem vydržel nejíst asi 14 dní nebo i déle. Nejhorší je ten první den a pak si tělo zvykne. Pil jsem jenom vodu, Magnesii a pod. Taky jsem měl přes 100 kg a dostal se na 90 kg. Ale když jsem se postil, tak jsem slyšel, že to zase naberu a to je pravda. Takže hlavně psychicky se připrav.

RyuzakiKate

Tys nikdy neměl kocovinu jak hrom? To by se ti jakékoliv sousto rovnou zase vrátilo zpátky :))

Rokio

Ještě jsem to nezkoušel. Není to zdravé. Zdraví prospěšné je přestat do sebe ty jedy dávat (nezdravé potraviny a nápoje).

Myslím si ale, že tak těžké by to pro mě nebylo. Člověk bez jídla přežije měsíc.