Ella

Zubní pohotovost – máte někdo zkušenosti?

Dobrý večer, včera se mi stala nemilá věc, ulomil se mi kus zaplombovaného zubu a jelikož moje zubařka má čekací lhůtu i tři měsíce, tak se chci zeptat jestli máte někdo zkušenosti se zubní pohotovostí? Našla jsem jednu v Městské poliklinice v Praze, ale nenašla jsem ceník (jako u jiných), platí se něco? Musím se objednat?
Děkuju za odpovědi
Doplňuji:
hanulka – ulomil se mi kus zdravé, akorát tenké části zdravého zubu, bolí to a je to i dost citlivé

Nejlepší odpověď
RQLM

vetsina zubaru ma obvykle rano ordinacni hodiny prednostne vyhrazeny pro akutni pripady, a to, i kdyz pacient nepatri k nim do kartoteky. pokud maji uzavrenou smlouvu s vasi zdravotni pojistovnou, meli by vas bez problemu osetrit a poradit vam, jak dal postupovat.

ja jsem takhle navstivil brzy z rana jako prvni pacient ne sveho zubare kvuli vacku u moudraku, kdy jsem vubec nemohl jist. bez problemu me osetrila.

Další odpovědi
hanulka11

u nás na pohotovosti takové věci neopravují tam se chodí pouze s bolestí-nevím jak je to jinde
pokud se mi něco takového přihodí musím se objednat ke své zubařce a čekat

rtepp

Většinou každá zubařka i zubař bere bolestivé případy dříve. Zavolejte si tam.

iceT

Na pohotovosti vám pouze uleví od bolesti,ale zub nespraví.Platí se pohotovostní poplatek 90,– kč a objednávat se nemusíte.
Myslím,že pokud si zavoláte ke své zubařce a řeknete,že vás to bolí,tak by vás měla a mohla vzít,protože pak ušetří vás od bolesti a sebe od práce,když vám to spraví hned,než když se bude čekat.Ale asi jak který zubař se staví ke svým pacientům.
Musím zaklepat,moje zubařka mě vezme hned druhý den,pokud jí zavolám,že mě někde něco bolí.Prostě řekne přijeďte si do tolika hodin.

venkovan

Pokud to bolí, tak doufám, že jsi již zpět z pohotovosti.
Nevím co řešit – bolí jdu k lékaři. U zubu se to lehce pozná zda pacient bolest simuluje. A kdyby jen zlom zabrousil aby neřezal do jazyku a překryl provizorním obalem, tak pořád lepší než čekat do pondělí. A lékař v pondělí by měl takového pacienta z pohotovosti prohlédnout a domluvit se s ním o dalším postupu ošetření.