dust8

Ztvárnil herec Hrušínský dobře postavu dobrého vojáka Švejka?

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě ji ztvárnil výborně. Věrně jeho herecké vystupování odpovídalo předloze a pěkně pobavil.

Edisona si nevšímej. Sarkasmus a odpovídání otázkou na otázku se u něj vyskytuje běžně.

Další odpovědi
Kepler

Podle mého názoru velmi dobře. Ještě se mi líbil Kopecký v roli feldkuráta Otto Katze.

led

Dobre? Hrušinký bol vyhodnotený ako najlepší Josef Švejk od čias napísania knihy o ňom Jaroslavom Haškom.
Ešte aj Hrušinského spracovanie Švejka s
vizuálnou podobou Jaroslava Haška bolo, podľa môjho laického názoru, ako pohľad do spisovateľovho zrkadla.(vizuálne jediný rozdiel bol v dĺžke vlasov). Jeho nevinný pohľad s hlbokou myšlienkou v úzadí hovoril za všetko.

Edison

Viděl jsi to? Tak snad názor máš, ne?

OK, napíšu to jinak. Podívej se a udělej si vlastní názor.

Hufnágl

Tak postava Švejka Hrušínskému byla šita na tělo. Dokázal bys si představit v roli třeba Helenku Růžičkovou?

Drap

Ano

anonym

Ano ztvárnil ho dobře, ačkoliv se mi líbil více ve Spalovači mrtvol nebo role detektiva, které jsou legendární.

akaš

Ano, ztvárnil. Švejk v jeho podání není prosťáček, ale chytrý člověk. Bohužel ho potkalo to, co potkalo i mnohé divadelní Švejky. Kvůli této roli do té doby plnoštíhlý pan Hrušínský přibral. A nabraná kila se mu nikdy nepodařilo shodit.Nebo podařilo, ale až krátce před smrtí.

Hufnágl

Edison
Nerozuměl jsem tvoji první odpovědi, a dokonce i doplněné druhé. Dust8 se ptá náš o názor… a Rokio má pravdu.

Edison

Neptá se na NÁŠ názor. Jestli to ztvárnil dobře by tedy bylo nutné najít v odborných kritikách a ani to není 100%. Náš názor je v tomto ohledu irelevantní. Každému se LÍBÍ něco jiného. Jestli ho zajímá náš názor, měla by být otázka postavena JINAK. Ale já vim… On někdo napíše „bsvhjaoghagbaps?“ a jiný na to odpoví: „jasdvubuagy\ebjk.“ Vždyť je to jedno, žejo… No pro někoho je opravdu nad jeho síly správně sestavit větu, natož otázku. O chápání rozdílů už ani nemluvím.