Avatar uživatele
dust8

Ztvárnil herec Hrušínský dobře postavu dobrého vojáka Švejka?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1413 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Podle mě ji ztvárnil výborně. Věrně jeho herecké vystupování odpovídalo předloze a pěkně pobavil.

Edisona si nevšímej. Sarkasmus a odpovídání otázkou na otázku se u něj vyskytuje běžně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Podle mého názoru velmi dobře. Ještě se mi líbil Kopecký v roli feldkuráta Otto Katze.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Dobre? Hrušinký bol vyhodnotený ako najlepší Josef Švejk od čias napísania knihy o ňom Jaroslavom Haškom.
Ešte aj Hrušinského spracovanie Švejka s
vizuálnou podobou Jaroslava Haška bolo, podľa môjho laického názoru, ako pohľad do spisovateľovho zrkadla.(vizuálne jediný rozdiel bol v dĺžke vlasov). Jeho nevinný pohľad s hlbokou myšlienkou v úzadí hovoril za všetko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Viděl jsi to? Tak snad názor máš, ne?

OK, napíšu to jinak. Podívej se a udělej si vlastní názor.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hufnágl

Tak postava Švejka Hrušínskému byla šita na tělo. Dokázal bys si představit v roli třeba Helenku Růžičkovou?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano ztvárnil ho dobře, ačkoliv se mi líbil více ve Spalovači mrtvol nebo role detektiva, které jsou legendární.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
akaš

Ano, ztvárnil. Švejk v jeho podání není prosťáček, ale chytrý člověk. Bohužel ho potkalo to, co potkalo i mnohé divadelní Švejky. Kvůli této roli do té doby plnoštíhlý pan Hrušínský přibral. A nabraná kila se mu nikdy nepodařilo shodit.Nebo podařilo, ale až krátce před smrtí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Edison
Nerozuměl jsem tvoji první odpovědi, a dokonce i doplněné druhé. Dust8 se ptá náš o názor… a Rokio má pravdu.

před 1413 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Neptá se na NÁŠ názor. Jestli to ztvárnil dobře by tedy bylo nutné najít v odborných kritikách a ani to není 100%. Náš názor je v tomto ohledu irelevantní. Každému se LÍBÍ něco jiného. Jestli ho zajímá náš názor, měla by být otázka postavena JINAK. Ale já vim… On někdo napíše „bsvhjaoghagbaps?“ a jiný na to odpoví: „jasdvubuagy\ebjk.“ Vždyť je to jedno, žejo… No pro někoho je opravdu nad jeho síly správně sestavit větu, natož otázku. O chápání rozdílů už ani nemluvím.

před 1413 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek