renčaJ

Ztráta některých programů, ale pouze na jedné ze tří televizí.Poradíte?

Na jedné ze 3 televizí se mi ztratily některé programy z Novy. Zůstala jen Nova a Nova Cinema. Na ostatních dvou TV je vše v pořádku. Jsem z Pardubic, máme společnou anténu. V Pardubicích se zatím snad nic neměnilo, tak nevím. Poradí někdo? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, z kterého vysíláče prrogram přijímáte.

Informace ze 6. ledna 2020 – v odkazu se dovíte víc.

" Kdo pod stromečkem nenašel nový set-top box nebo televizi s podporou DVB-T2 a nechce přijít o pozemní příjem přes anténu, neměl by s koupí nového zařízení váhat.

I když hlavní vypínací termín odcházejícího standardu DVB-T je pro Pardubický kraj stanoven na konec dubna, může mnohým divákům zamotat hlavu chystaná změna hned zkraje roku."

Odborníci doporučuj:

„Technicky méně zdatní diváci by se tak měli raději spolehnout na firmy, které mají o příjmu z vysílačů v konkrétních regionech lepší znalosti.“

Zdroj: https://www.id­nes.cz/pardubi­ce/zpravy/dvb-t-vysilani-signal-krasne-vysilac.A200106_524­725_pardubice-zpravy_mvo

Další odpovědi
Hlada

Jestli jsou všechny připojené na stejnou STA, tak bude chyba v nižší citlivosti nebo v přívodu od účastnické zásuvky. Jsou tam nějaké rozbočovače? Jestli bude na stejném přívodu od antény fungovat jiná televize, můžeš zkusit naladit program ručně. Jestli také nebude fungovat, bude potřeba zkontrolovat konektory účastnické šňůry a příp. rozbočovače. Sílu a kvalitu signálu je zpravidla možné kontrolovat na grafech při ručním ladění.

anonym

zkusil jste iniciovat automatické ladění ? je možné že na těch kde se vám „programy neztratily“ je aktivní automatické přelaďování a dohledávání nových stanic, zatímco na té jedné zrovna taková funkce chybí a je třeba vyvolat dohledání stanic a nových multiplexů ručně.

agentpv

Já to mám taky a paradoxně na staré TV – bez dvb-t2 chytím víc programů jak na nové s dvb-t2 !!?

nyjono

Zkusila jsi znovu naladit programy?
Tak mám někdy výpadky signálu.

Arne1

Zákeřné je, pokud je televize anténním přívodem připojená přes nějaké video, HDD nahrávač nebo něco podobného. Tato zařízení mohou mít výstup svého signálu do antény a když je to na kanál který je v konfliktu s přijímaným, tak ten na následujícím zařízení zmizí.