Avatar uživatele
Pokročilý

Ztracený doklad k reklamaci.

Chci reklamovat brusle,ale nemohi najít pokladní doklad.Stačí výpis z účtu kde je uveden obchod kde jsem nakoupil a častka ?

Děkuji za odpověd'

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Za bezmála 3 roky, cos registrován, se jen reklamace probíraly ve 120 odkazech, ve zdroji máš právě konkrétní kauzu se ztracenou účtenkou.
Čili odpověď - ano, stačí jak výpis karetní transakce, tak i svědek či prohlášení (viz Zákon na ochranu spotřebitele).
ad Funna, u platby kartou lze dohledat v daný den kód téhož prodaného zboží. Sám jsem s úspěchem absolvoval, jen to trvá o chvíli déle, než s paragonem či účtenkou.

P.S. Docela chápu názor odborníků na relevanci rad na Odpovědích (citace: "Převažuje pustá drbárna s nehorázně chybnými a laickými odpověďmi v odborných rubrikách - v rozporu s platnými zákony.
Na odborná témata jsou vhodnější specializované profesionální a seriózní ověřené servery".)
Doplňuji:
Malá technická - pokud mají některé z obchodů ve svých reklamačních řádech omezující podmínky v rozporu s nadřazenou legislativou, jsou tyto body právně neplatné a soudně vymahatelné.
SOS řadu podobných sporů již vyhrálo a soudy k těmto výrokům a rozhodnutím přihlížejí ve smyslu precedentu, případně s oporou o judikáty NS.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ je-mozne-reklamovat-zbozi-i-be z-originalni-uctenky-pokud-mam -ale-potvrzeni-o-platbe-kartou

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Zákazník je povinen průkazným způsobem doložit, že zboží bylo zakoupeno v prodejně nebo internetovém obchodě společnosti. Optimální je originál dokladu o zakoupení zboží, nebo řádně vyplněný záruční list...podle tohoto teoreticky mělo, problém je trochu v tom, že na výpisu není uvedeno, co jsi kupoval, jen částka a obchod...a pokud se změnila cena, můžou operovat tím, že to bylo jiné zboží...takže nezbude, než to jít prostě skusit zkusit...záleží na tom, jak se k tomu postaví obchodník...
Doplňuji:
OK, Axle...pardon pane Dr.Axle...netušila jsem, že jde zjistit kód zboží...ale proto tu jsme, aby ti co vím, řekli těm co neví...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

ad Funna - k doplnění. Aby rada byla užitečná, měla by být věcná, správná a případně s průkaznými odkazy. Rozhodující je zákon, nikoliv libovůle obchodníka.
Otázka byla vložena v odborné rubrice Obchodní právo, tedy žádná zábava, ani chatování či subjektivní laické názory.
Chybné odpovědi poškozují tazatele a obzvláště u práva, mohou mít negativní následky (v pravidlech je to explicitně uvedeno).
Opakovaně se tu proto objevují glosy ve smyslu: "2x měř, 1x řež", nebo "Když neznáš přesnou odpověď, radějí žádnou, než špatnou!".
P.S. Dle netikety je deformování nicku považováno za záměrnou urážku a dehonestaci.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2239
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1004
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 547
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.