dudu

Ztotožňujete se s názorem bývalého primátora Ostravy Petra Kajnara?

„Kolik je asi v Česku lidí, kteří budou s noblesou Ladislava Špačka, srdcem matky Terezy a za minimální mzdu utírat pokálené, dementní starce a stařeny, které jejich děti odložily do starobince, protože si musí užít života?“ ptal se na Facebooku v reakci na informace Seznam Zpráv, které upozornily na nelidské zacházení se seniory.
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/kdo-by-se-s-noblesou-staral-o-dementni-pokalene-starce-lidr-cssd-kajnar-vysvetluje-socialni-politiku-40305371?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Nejlepší odpověď
marci1

Jen pro zajímavost:
„Pracovala jsem ve Slunečnici 2 měsíce jako uklízečka. Chování personálu ke starým lidem je katastrofické. A ty pacientky, co se nedokázaly samy najíst, trpěly hladem," dokresluje situaci v domově Slunečnice další z někdejších zaměstnanců domova.
„A určitě to není v penězích, které ošetřovatelky dostávají na výplatu. Je to o hyenismu, které tyto ženy mají asi v sobě a našly si místo, kde ho mohou ventilovat," doplnila". ☹
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/sdelte-nam-dalsi-pripady-sikany-senioru-vyzval-reportery-seznamu-primator-tady-jsou-83684?dop-ab-variant=100&seq-no=2&source=hp&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Další odpovědi
Kepler

Je to smutné, ale děje se to. S panem Kajnarem sice souhlasím, ale pochybuji, že by zvýšení platů ošetřovatelkám udělalo z gestapáků matky Terezy. Bylo by třeba více kontroly a pozornosti při výběru ošetřovatelek. Pravda, moc lehké to nemají.

Kryšpín

Znám několik příběhů kdy dceruška neb synáček pravidelně jezdí do domova důchodců když otec neb matka i když není dementní v době výplaty důchodů a vyloudí zbytek na chovanci, táto mámo tady máš všechno, ale já mam velké starosti.

Mc Merkurion

… ač jsem nevěřící, a několikrát jsem zde kritizoval církev, jedno musím uznat, starobince, kde jsou řádové sestry takové problémy nemají, ony tot otiž berou jako své poslání a ne povolání …
… pravdu má pan primátor, ale faktem je, že nic se nemá přehánět, a i když o seznam zprávách si myslím to co o nově a blesku, není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu, takže i kdyby trochu bych jim věřil, tak to muselo stát za to tam umírat …

Kryšpín

Máme kvalitní dotace na cyklostezky, rozhledny, hnízda, padací mosty kvalitní poslance v Bruselu i v našem parlamentu kde se řeší důležité věci kolik může cyklista nebo vodák bumbat, zda povolit hulení a pod. jedině vážená poslankyně za spolku už je líp má zájem prosadit eutanázii, tudíž na co živit a trápit zaměstnance ve starobincích nabídnout chovancům i málo placeným zaměstnancům eutanázii a ještě se ušetří.