Mirek Vrbka

Zrychlí se PC několikanásobným restartováním?

delší dobu trvá, než naskočí

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že ne.

Další odpovědi
Dochy

Těžko. Po dlouhé době provozu nebo provozování některých blbě odladěných úloh pomůže restart (donutí to vše, co zůstalo viset na pozadí, k ukončení). Ale opakovanej restart??? Netvrdím, že nepomůže nikdy, ale byla by to hodně specifická situace.

Hlada

Rozhodně ne.
Rychlost PC je dána taktem procesoru a pamětí a ten se restartem nezmění.
Rychlost bootování může nepatrně zvýšit defragmentace při bootování. Tuto funkci mají některé defragmentační programy a pokud vím i Microsoft k tomu vydával pro XP utilitu BootVis.

Arne1

Ono je spíš zapotřebí zjistit důvod té dlouhé doby. Rady typu „vystoupit – nastoupit“ fungují, ale jen ve speciálních případech.

aliendrone

Teď nevím, jestli se ptáš na zrychlení bootování nebo na všeobecnou pomalost (doba spouštení aplikací atd.).

V zásadě je to tak, jak napsal Dochy – samotný restart může pomoci, opakovaný má smysl jen v případě „šťavnaté“ aktualizace (to si ale wéčka vynutí samy).

Roman71

Ideální by bylo zkusit toto: najít příkazový řádek a spustit jej jako správce.
Poté zadat příkaz: chkdsk c: /F ..a potvrdit klávesou Enter.
Zřejmě obdržíte hlášku s upozorněním, že kontrola disku proběhne při dalším startu systému. Odsouhlaste a restartujte počítač.
Po provedené kontrole disku proveďte defragmentaci disku c: tím, že na něj v panelu „Tento počítač“ kliknete pravým tlačítkem a zvolíte vlastnosti. V horní čísti okna najdete kartu „nástroje“, klikněte na ni a zvolte „defragmentovat“. Po dokončené defragmentaci ověřte výsledek (zrychlení startu systému) restartováním.

ivzez

Někdy ano, ale jen někdy a příčinu problému to neodstraní.

mzm

Podle mě jo, několikrát za sebou PC restartuju, po n-tém restartu odejde třeba disk nebo MB a PC jde rychle z domu. Tedy z fyzikálního hlediska se z nuly dostane na nějakou rychlost, tedy zrychlí. :)

Jeden restart popsali jiní, ale několikanásobný? Nenapadá mě nic, co by se dělo jiného při několikanásobném restartu jiného, jak při restartu jednom.