Jojkam

Je po zrušení žádosti o rozvod pravomocný rozsudek o střídavé péči?

Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo nevíte, jak to je. S manželem jsme se domluvili na střídavé péči, tu máme soudně potvrzenou. Dále následovalo stání o rozvodu, ale díky chybě v majetkovém vyrovnání máme rozvod zrušený a máme si to podat znovu. Chování dcery se ale rapidně zhoršilo a já střídavou péči jako dobrý nápad nevidím. Je rozsudek o střídavé péči pravomocný, když jsme se nerozvedli? Nebo se znovu musí podávat žádost o svěření do péče? Jde mi o to, že nevím, jestli budeme žádost znovu podávat. Pokud ano, tak bude podaná ze strany manžela.

Odpovědi
Edison

Nejsem odborník, ale jedno rozhodnutí nemůže zrušit platnost jiného rozhodnutí. Jsou to podle mě oddělené věci, které vzájemnou vazbu platnosti na sobě nemají.

Drap

Samozřejmě že je střídavá péče stále platná. Musel by ji opět zrušit soud.

dubraro

Organizace péče o dítě je jiný proces, než rozvod a majetkové vyrovnání. Jeden neovlivňuje druhý.