možem odísť aj ked sme ešte manželia

Dobrý deň,Chcem sa nechať rozviesť, mám nového priateľa, ktorého milujem a s manželom máme len rok posvadbe a 10 mes.syna. manžel s rozvodom nejako súhlasí, ide tu teraz o syna, ktorého si chce nechať v péči on, ale aj ja. Takže to budeme musieť nechať aby rozhodol súd. Chcem sa však opýtať , zatiaľ bývam ešte u manžela, ale chcem čo najskor odís´t. Manžel mi však nechce dať syna, možem si jednoducho zbali´tveci a vzia´t malého sebou? Alebo mi v tom može zabrániť?
ďakujem

Nejlepší odpověď
dudu

Neznámým lidem a navím v anonymitě se v takové situaci těžko radí. Ale pokud jste se před rokem vzali a pak jako mladincí manželé přivedli na svět syna, bylo to určitě z velké lásky.
Místo rady si vyslechněte náš příběh. Svého času, kdy jsme měli dokonce dvě /a již starší děti/ se manželka zamilovala do kolegy v práci a mínila mě opustit. Rok jsme vedle sebe vegetovali jako přátelé a jen kvůli dětem udrželi manželství. Dnes žijeme spokojeně v pevném svazku a jsme oba pyšni, že jsme takto jednali. Dcery o této krizi nemají tušení. Nebylo to vůbec jednoduché, ale snad byste se mohli o podobné řešení alespoň pokusit. Už proto ať nejsme sami!!

Další odpovědi
Radous

Musíte se dohodnout na střídavé péči, jinak by to váš manžel mohl nahlásit jako únos. (Jen můj názor)