Nezbeda

Výpočet alimentů…

Může mi někdo poradit, kolik mi asi soud může vyměřit alimentů na dvě děti ve věku 14 a17 let, do nynějška je máme ve střídavé péči ale nefunguje to a býv.manžel mi soudem určené alimenty tudíž ani jednou nezaplatil. Zažádal soud o děti do své péče. Jsem nyní na neschopence 3.měsíc a od května budu na mateřské dov.s dítětem, které se narodí v květnu. Můžu u soudu požadovat zpětné doplacení alimentů? Kolik peněz asi budou po mě požadovat z mateřské? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já platím na 11 letou dceru 3.000,– jsem už rok na mateřský,žádala jsem o snížení a nic,tak musím platit dál. Přitom mám vyživovací povinost ještě k dalším třem dětem,které mám v péči,tak si podle toho udělejte obrázek.

Další odpovědi
standa

Jedním ze základních vstupů pro rozhodování soudu o výši výživného je výše příjmů (nejlépe uvedená za uplynulé 3 roky) obou rodičů.

Dalšími vstupy jsou:

  • věk dětí, na něž je požadováno výživné
  • oprávněné potřeby těchto dětí
  • další vyživovací povinnosti obou rodičů
  • životní poměry obou rodičů
  • atd.

Jsem si téměř jist, že takto od stolu nelze stanovit výši výživného, a to ani přibližně…

Na zpětné doplacení dlužných alimentů máte 100% nárok a lze se jej domáhat např. podáním návrhu na výkon rozhodnutí (exekuci).

Rovněž je možné, že soud rozhodne, že výživné v nové výši (tedy rozdíl mezi novou a původní částkou) bude povinný muset doplatit i zpětně za 3 roky zpět…

Co se týká vaší poslední otázky (kolik by mělo činit výživné, které byste měla případně zpětně doplatit manželovi za dobu střídavé péče…), tak to vám tady nejspíš nikdo neporadí.