Babug

Po rozvodu kromě výživného mám hradit 2/3 mimořádných výdajů. Patří mezi ně i obědy ve školní jídelně?

Mimořádné výdaje

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Dobrý den, po rozvodu mi zůstaly děti ve střídavé péči. Společně s placením výživného mi soud určil placení dvou třetin mimořádných výdajů. Jsou mimořádným výdajem obědy ve školní jídelně? Děkuji. Martin

Nejlepší odpověď
Hlada

O výdaje na provoz a údržbu dětí byste se měli dělit rovným dílem.
Jídlo je základní životní potřebou. Předplatné obědů je běžný výdaj, srovnatelný s větším nákupem do zásoby. Není výdajem mimořádným. Hrazení obědů musí být podle stejného klíče, jako hrazení jiných potravin. Obecně rovným dílem, ve vašem případě nejspíš větším podílem bývalé manželky a dorovnáním předepsaným výživným. Konkrétní podíl by měl být v odůvodnění rozsudku.

Další odpovědi
ivzez

Obědy ve školní jídelně podle mne nejsou mimořádný výdaj.
Děti jíst musí a kdyby se děti nestravovaly ve škole, mohlo by
stravování přes den vyjít i dráž než školní jídelna.

Dělení „rovným dílem“ by podle mne nebylo vůči dětem fér, protože děti mají právo na stejnou životní úroveň jako jejich rodiče. Má-li jeden z rodičů vyšší
a druhý nižší příjem, mělo by se to podle mne zohlednit i ve výši výživného a
v podílu na mimořádných výdajích.

Mezi mimořádné výdaje bych zařadila např. lyžařský výcvik,
školní výlet, letní tábor apod.
___

Poznámka:
U dětí bych nehovořila o provozu a údržbě,
spíše o nákladech na běžný život.

ivzez

Výživné je určeno na běžné životní potřeby,
mezi něž podle mne patří i obědy.