může soud nařídit střídavou péči, když s tím matka nesouhlasí?

otázka se týká střídavé péče a nově rozšiřujicího se,trendu

Nejlepší odpověď
standa

Otázka je obecná, takže i odpověď bude obecná :

ANO, soud může (ve vyjímečných a odůvodněných případech) nařídit sřídavou peči i když s tím jeden z rodičů nesouhlasí.

Další odpovědi
panenka

musela by jste udat důvod proč z jakého důvodu,museli by to být důvody vážné jinak se obávám že asi neuspějete

Princezna

Tento trend střídavé péče, po kterých společnost tolik volala, se ale v praxi příliš neaplikuje. Psychologové střídavou péči nedoporučují, hlavně ne u malých dětí. Schopnost a ochota se společně domlouvat ve věcech týkajících se dítěte je jedním z předpokladů, které střídavá výchova vyžaduje. Dalším předpokladem je přání dítěte žít s oběma rodiči, stejný nebo podobný přístup k výchově dítěte u obou rodičů a taková blízkost bydlišť obou rodičů, aby dítě neměnilo školu a kamarády.