Zrušení střídavé péče

Dobrý den, jsem rok rozvedená a máme s bývalým manželem střídavou péči. Děti jsou 6 a 9 let staré. Jako maminka mých dvou chlapců cítím, že jim střídavá péče neprospívá i když už si zřejmě zvykli (stídáme si děti po týdnu). Se střídavou péčí jsem souhlasila ale teď si nejsem jistá zda to bylo správně. (mluvím o věčném „to jsem nechal u tatínka, dojedeš mi pro to“ Nemohu tedy mluvit o tom že by je měl méně rád, spíše je to organizačně velmi náročné a sama bych se chtěla přesvědčit zda děti tímto rozhodnutím po roce trpí či nikoli. Moje hlavní otázka je: Je nějaká cesta jak zjistit psychický stav dětí, myslím tím zda jim to takto vyhovuje nebo naopak ubližuje? Osobně nevím zda mohu dětem takové otázky dávat abych je zbytečně nestresovala z dalších změn. S otcem mají dobrý vzah a přiznávám, že se snaží a o děti se jistě bude velmi prát, já ovšem nabývám dojmu že bybylo lepší pokud by si je užíval o víkendech a takovou tu denní operativu jsem měla nastaroati já. Fakt, že mám přítele, který bydlí 70 km od nás a chtěl by abychom se k němu nastěhovali asi nemohu k této věci spojovat. Předem děkuji za odpověď,Lucie Lasíková Teplice

Nejlepší odpověď
kropitko

Ahoj,no nejlepší by bylo poradit se s pracovnicí z OPD. Ta může doporučit vhodného dětského psychologa. Ale nadruhou stranu,ty jsi jejich máma,tak víš co je pro ně nejlepší. Pokus se domluvit s jejich otcem a řekni mu o svých pocitech. Třeba má stejné pocity jako ty. Třeba najdete spolu nějaké řešení.

Další odpovědi
magnum

Ahoj, tak to Ti teda nezávidím.Mám střídavou péči o syna již od tří let, dnes je mu osm. Měla jsem po roce ten samý pocit, ale otec o zrušení nechtěl ani slyšet. Soudila jsem se o zrušení celý rok, vyhrála jsem to ,ale otec se odvolal, no byo to divné , u soudu mluvili jen se synem o samotě soudkyně bez soc. pracovnice a já světe div se, jsem to projela na celé čáře. I když mně podpořili MŠ, i ostatní instituce. Takže střídavka pokračuje a já se užírám, když kluk chce být jen u mne.