dust8

Zraněné samičce tukana vyrobili v Brazílii nový zobák 3D tiskárnou v roce 2015. Nevíte někdo, jak se jí nyní daří?

S novým využitím 3D tiskárny přišli brazilští odborníci, kteří na ní vytiskli chybějící část horní poloviny zobáku pro tukaní samičku. Té zobák zlomili buď nešetrným zacházením pašeráci zvířat, anebo jí ho ulomil jiný tukan při šarvátce v příliš malé kleci. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Je někde v zoo nebo jí pustili do přírody? Vydrží jí takový zobák i pár let?

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/tukano­vi-vyrobili-umely-zobak.A150825_183­315_zahranicni_pku

Nejlepší odpověď
annas

Bližší informace jsem nenašla. Jen to, že s pomocí protézy bude Tieta také schopna nakrmit všechna mláďata, která by mohla mít v budoucnu.

Ale paní Sherlocková říká, že jí bohužel nedovolí, aby byla propuštěna do přírody.

„Nebyla by schopna žít nezávislý život, dokonce ani v zajetí,“ říká.

Agentura pro kontrolu volně žijících živočichů Ibama ji chce poslat do vzdělávací zoo, aby si vytvořili návštěvníci povědomí o obchodování s zvířaty,.

Jisté je, že tam, kde je poslána, se k ní připojí další tukan, který byl také zachráněn před obchodníky se zvířaty a poslán do Ibamy.

Samec má také problém s zobákem

Vědci doufají, že se Tieta a samec tukan nakonec spojí. Zástupce ILbamy říká, že jejich mláďata budou propuštěna do volné přírody

https://www.bbc­.com/news/wor­ld-latin-america-34039680

--
Operace zobáku
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nLG9lMLcXpc

dust8

By mě zajímalo jak to připevňovali?