Lurius

Znějí všechny hudební přehrávače ve Windows stejně?

Pokud mají vypnutý equalizer je možné aby jiný přehrávač přehrál stejný hudební soubor přes zvukovou kartu lépe než jiný?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud používá jiný kodek, pak je to možné. V historii si např. některé programy nesli s sebou vlastní mp3 kodek a hráli pak lépe než systémový přehravač. Dále může mít program kromě ekvalizéru nějaké další filtry, které se na výsledku projeví.

Další odpovědi
Kepler

Nezáleží ani tak na přehrávači, jako spíš na kvalitě nahrávky. Komprimovaný formát mp3, nebo flac. Velikost datového toku, atd. Ostatně nejužší článek audio řetězce jsou vždy reprobedny. Ty dokáží zabít sebekvalitnější nahrávku. Při méně kvalitním HW (zesilovač, bedny) rozdíly nerozeznávám.

anonym

Vzhledem k tomu že vestavěný přehrávač má velmi omezenou podporu formátů ve srovnání s třeba VLC který přehraje téměř cokoliv, tak je to možné, protože vestavěný přehrávač bude u spoustu z nich znít jinak – nijak 🙂 Jinak viz odpověď Dochy, záleží na kodeku a na filtrech (což nemusí být jen ekvalizér).