annas

Znáte význam slova translaminární?

Mám jen starší slovník cizích slov, v němž toto slovo není uvedeno, na internetu nemohu význam najít. Děkuji.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Annas, ve slovníku cizích slov jsem našla:
trans- – předpona přes, za pře-
1)vyjadřující přesahování, překročení nějaké hranice
2)vyjadřující směřování z jednés strany na druhou, z jedné oblasti do druhé
3)vyjadřující pronikání něčím
4)vyjadřující přetvoření, přepracování, přeměnu

laminární – vrstevnatý, vrstvovitý:
ve fyzice laminární proudění při němž se částice tekutin pohybují po plynulých rovnoběžných drahách a vzájemně se nemísí,
techn. – laminární koroze při níž se přednostně rozpouštějí některé vrstvy

annas

Popelko, děkuji. Slyšela jsem to v souvislosti s pesticidy. Význam jsem pochopila z kontextu, ale potřebovala jsem si to ověřit.